Reklama
Czchów. Będzie nowa strategia rozwoju
WYDARZENIA - Czchów
środa, 01 czerwca 2016 23:10

Trwają intensywne prace nad nową strategią rozwoju gminy Czchów. Propozycje działań inwestycyjnych, ale także o charakterze społecznym czy kulturalnym, są szeroko konsultowane. – To będzie strategia całej naszej lokalnej społeczności. Chcemy, by w jej opracowanie włączyły się wszystkie grupy społeczne oraz mieszkańcy wszystkich wsi w naszej gminie – podkreśla burmistrz Marek Chudoba. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku Rada Miejska w Czchowie uchwali strategię rozwoju gminy do roku 2024. Strategia to  dokument ramowy, który opisuje w ogólnych zarysach jak nasza gmina będzie się rozwijała przez następnych kilka lat, w którym kierunku powinny pójść inwestycje gminne, na co samorząd powinien pozyskiwać fundusze, jakie są oczekiwania mieszkańców.

- Chcemy jasno określić także słabe i mocne strony naszej gminy. Przyjęcie przez gminę Strategii Rozwoju podnosi także wiarygodność gminy wobec  partnerów zewnętrznych, dla których taki dokument  stanowi podstawę oceny współpracy z gminą. Zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej każda jednostka samorządowa powinna opierać swoje działania inwestycyjne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej na planie strategicznym. Nowa strategia będzie wykraczała poza  okres budżetowy Unii Europejskiej, o cztery lata – mówi burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.  Znane są już mechanizmy finansowania w tym czasie inwestycji, określone zostaną potrzeby i możliwości ich realizacji. Oczywiście decyzje podejmowane w tym okresie, będą skutkowały na lata następne. Dokument będzie szeroko konsultowany. Na jego temat będą mogli wypowiedzieć się przedstawiciele różnych grup zawodowych, chociażby miejscowi przedsiębiorcy, ale także różnych grup społecznych, zarówno osoby starsze, jak i młodsze. W pracach nad strategią zaangażowani są pracownicy gminy i podległych jej instytucji, ale także radni, sołtysi, przedstawiciele rad sołeckich. Zdaniem burmistrza Chudoby gmina powinna się rozwijać w taki sposób, aby stawała się dla mieszkańców coraz lepszym miejscem o życia, aby dla obecnych i przyszłych jej obywateli proponowała na naprawdę wysokim poziomie ofertę infrastrukturalną,  edukacyjną i kulturalną, dawała możliwość aktywnego i różnorodnego spędzana wolnego czasu, realizowania swoich pasji, pracy i odpoczynku.  Jednocześnie musi to być miejsce przyjazne dla prowadzenia biznesu, rozwijania przedsiębiorczości i aktywności zawodowej. Na pewno w strategii sporo miejsca zostanie poświęcone rozwojowi. Wstępne kalkulacje mówią, że na realizację zadań inwestycyjnych gmina będzie potrzebowała w latach 2016 – 2024 około 40 – 50 milionów złotych.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .