Czchów. Targowisko też w soboty
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 10 czerwca 2016 13:25

Nie tylko w czwartki, ale także w soboty będzie czynne Targowisko w Czchowie. Kilkanaście dni temu burmistrz Czchowa podjął decyzję, że w miesiącach czerwiec – sierpień, targowisko "Mój Rynek" będzie czynne w każdą sobotę (z wyjątkiem świąt, w których obowiązuje zakaz handlu) w godzinach od 7.00 do 15.00. Dotyczy to sprzedaży artykułów rolno-spożywczych. – To ukłon w stronę rolników, producentów płodów rolnych, jak też klientów: mieszkańców naszej gminy oraz coraz liczniej przybywających w nasze strony turystów. Dzisiaj, z perspektywy czasu widać, że decyzja o uruchomieniu z prawdziwego zdarzenia targowiska, byłą z wszech miar słuszna. To miejsce tętni po prostu życiem, mam nadzieję, że latem będzie jeszcze więcej sprzedających i kupujących – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

Przypomnijmy, że tradycyjnie, już od wielu lat, dniem targowym jest tutaj czwartek. PO gruntownej modernizacji zostało ono otwarte pod koniec 2014 roku. – Nasza gmina realizowała wówczas  program województwa małopolskiego Małopolskie Targowisko. Wniosek przygotowany przez samorząd Czchowa został pozytywnie oceniony przez ekspertów. To otwarło nam drogę do pozyskania środków na ten cel. Infrastruktura starego placu targowego nie odpowiada współczesnym standardom. Dlatego postanowiliśmy przygotować nowoczesne targowisko, które spełnia wszelkie  unijne normy – wspomina burmistrz Chudoba. Dodajmy, że  Czchów od lat przyciągał kupców. Tradycja handlowania płodami rolnymi i nie tylko zresztą, znana jest tutaj od kilku wieków. Od kilkuset lat, niezależnie od pogody, gospodarze zjeżdżali do miasta, by handlować tym, co wypracowali i co akurat ziemia zrodziła. Także dzisiaj produkty pochodzące bezpośrednio od gospodarza, naturalne i nieprzetworzone, cieszą się dużym uznaniem. W czasach, kiedy świat zalała żywność masowa przesycona konserwantami i ulepszaczami, wartość lokalnych produktów jest nie do przecenienia. Dobra, zdrowa i tradycyjna żywość jest zaletą każdej społeczności regionalnej, którą należy umiejętnie wykorzystać.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .