Reklama
Wiaty przy drogach
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 27 czerwca 2016 21:12

Już cztery z dziewięciu wiat przystankowych zostały zamontowane na terenie Gminy Dębno, m.in. w Biadolinach Szlacheckich i w Dębnie.

- Od ubiegłego roku, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dojeżdżających do pracy i do szkoły, w poszczególnych miejscowościach naszej gminy powstaje tego typu infrastruktura. Lokalizację wiat określają sołtysi po konsultacjach z mieszkańcami. W głównej mierze są to miejsca, w których do tej pory pod gołym niebem oczekiwano na przyjazd autobusów – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. W sumie kilkadziesiąt tysięcy złotych kosztować będzie montaż dziewięciu wiat przystankowych, które już niedługo staną na terenie gminy Dębno. Zamontowane zostaną w miejscach, gdzie do tej pory pasażerowie pod gołym niebem  czekają na autobusy, czy busy. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku zamontowano już siedem wiat, z których podróżni są bardzo zadowoleni.
- Wiaty stawiamy głównie z myślą o tym, aby pasażerowie dojeżdżający do  pracy i do szkoły mogli schronić się pod dachem przed deszczem, wiatrem, czy śniegiem. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wiaty są estetyczne i wkomponowują się w otoczenie - mówi wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. Spośród dziewięciu wiat, które ustawione zostaną w tym roku dwie z nich zamontowane zostaną w Biadolinach Szlacheckich, jedna w Dębnie, dwie w Maszkienicach i po jednej w Jaworsku, w Dołach, w Perle i Sufczynie w okolicy Zespołu Szkół.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .