Reklama
Łoniowa. Laury dla jednostki OSP
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 05 lipca 2016 23:00

OSP z Łoniowej zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie "Najlepsza jednostka OSP województwa małopolskiego 2016". Druhowie przywieźli czek na 20 tysięcy złotych – nagrodę ufundowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. OSP z Łoniowej wygrała eliminacje powiatowe konkursu i jako jedna z dziewięciu z Małopolski brała udział w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim. Udział okazał się ogromnym sukcesem, gdyż druhowie wywalczyli miejsce na podium.

W konkursie brały udział jednostki z powiatów: myślenickiego, nowotarskiego, wadowickiego, oświęcimskiego, bocheńskiego, brzeskiego, krakowskiego ziemskiego, proszowickiego i suchobeskidzkiego. Pierwsze miejsce zajęła jednostka z Czernej (powiat krakowski ziemski), drugie wywalczyła jednostka z Pcimia (powiat myślenicki), trzecie przypadło w udziale druhom z Łoniowej. W komisji konkursowej zasiadali: Stanisław Sorys – wicemarszałek województwa małopolskiego, wiceprezes ZOW ZOSP RR, Edward Siarka – prezes ZOW ZOSP RP oraz jego zastępcy – Zbigniew Duda, Władysław Kucharski, Leszek Zięba i Kazimierz Czyrnek. Członkiem jury była także wiceprezes WFOSiGW, Małgorzata Mrugała.

- Jestem dumny z naszych druhów, którzy swoją skuteczność potwierdzają nie tylko  w akcjach ratowniczych, ale również  w różnego typów konkursach. Trzecie miejsce w Małopolsce to bardzo duże osiągnięcie, a to dowodzi, że nasze jednostki są znakomicie przygotowane do podejmowania działań zarówno w sensie teoretycznym, jak i praktycznym – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Przy okazji warto przypomnieć, że każdego roku samorząd gminy wspiera finansowo działalność jednostek OSP. – Wykonujemy remonty budynków OSP, kupujemy dla strażaków sprzęt, umożliwiamy udział w  szkoleniach itd. Utrzymanie jednostek w gotowości bojowej jest niezwykle ważne. Druhowie ochotnicy bardzo często biorą udział w różnego rodzaju akcjach ratowniczych, współpracują ze strażakami zawodowymi w czasie wypadków drogowych,  pożarów czy też klęsk żywiołowych  – dodaje wójt Wiesław Kozłowski. Wójt Gminy Dębno na ręce Prezesa - Pana Tadeusza Sachy oraz Skarbnika - Pani Marii Marecik wręczył list gratulacyjny dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łoniowej.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .