Muzealna wystawa w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 07 lipca 2016 22:01

Na dziedzińcu Muzeum Zamku w Dębnie otwarta została wystawa poświęcona zabytkom i dziedzictwu kulturowemu Bardejova. Wystawa została przygotowana przez Urząd Miasta Bardejov, Muzeum Szariszskie w Bardejovie oraz Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie i Instytut Słowacki w Warszawie. Na wystawie prezentowane są zabytki architektury  i rzemiosła średniowiecznego Bardejova, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dodatkowo wystawę planszową wzbogacają makiety urokliwych kościółków i cerkiewek z okolic Bardejova.

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie – Andrzej Szpunar oraz kierownik Muzeum-Zamku w Dębnie – Krystyna Gurgul powitali przybyłych gości  wśród których byli m. in. Dyrektor Muzeum w Bardejovie – Frantisek Gutek, Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Bardejovie – Marcel Tribus, a także wicekonsul Republiki Słowackiej w Polsce oraz gospodarze Gminy Dębno – Wójt Wiesław Kozłowski wraz z Sekretarzem Gminy Panią Justyną Wójtowicz-Wodą. Po krótkich przemówieniach, powitaniach oraz zaproszeniu do obejrzenia wystawy wystąpiła młodzież ze szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .