Reklama
Startuje program „Jawor”
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 13:36

Wśród mieszkańców województwa małopolskiego wzrasta zainteresowanie tematem termomodernizacji budynków. 1 lipca Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zatwierdziła Program Priorytetowy „Jawor”, który dotyczy termomodernizacji budynków jednorodzinnych i przeznaczony jest dla osób fizycznych. Rada Nadzorcza przeznaczyła na cel realizacji programu kwotę 10.000.000,00 złotych.

Celem programu będzie poprawa efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych o powierzchni docieplanej poniżej 600m2, poprzez docieplenie przegród budowlanych. W konsekwencji zmniejszy się wskaźnik szkodliwych pyłów i zanieczyszczeń, powstających w wyniku tzw. niskiej emisji. W ramach programu można zgłaszać zadania związane z termomodernizacją: ocieplanie ścian zewnętrznych, dachów, stropów ostatnich kondygnacji i piwnic, czy wymiany okien i drzwi zewnętrznych.

Program przewiduje dofinansowanie do wymienionych inwestycji na zasadzie preferencyjnej pożyczki, w wysokości do 90% kosztów kwalifikowanych. Jej oprocentowanie wyniesie 2% w skali roku. Minimalna wartość pożyczki to 20.000,00 złotych, maksymalna - 100.000,00 złotych, a umorzeniu będzie podlegać do 20%. Planowany termin naboru wniosków do programu „Jawor” to pierwsza połowa sierpnia. W razie jakichkolwiek pytań na ten temat, prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy pod numerem telefonu: (14) 631 85 56.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .