Reklama
Uszew. Gościnna jak zawsze
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 11 sierpnia 2016 12:31

Za nami Światowe Dni Młodzieży. Do Uszwi pierwsi pielgrzymi zawitali 25 lipca,  byli to młodzi ludzie z Mielca wraz z księdzem Markiem Synowcem, dziewczyny z Francji oraz Misjonarze Afryki - Ojcowie Biali spod Lublina (w grupie 12 duchownych znaleźli się kapłani pochodzący z Zambii, Konga i Ghany). Członkinie Akcji Katolickiej, strudzonych drogą pielgrzymów, częstowały tradycyjnym polskim bigosem. Oficjalne powitanie uczestników ŚDM w parafii rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą, po której odbył się integracyjny grill na kompleksie sportowym „Orlik”. Na  zaproszenie Komitetu Organizacyjnego ochoczo odpowiedzieli pielgrzymi z Gosprzydowej. Czas spędzono na wspólnej zabawie i tańcu. W trakcie wieczoru o pełne brzuchy pielgrzymów zadbali przedstawiciele Stowarzyszenia „Łączy nas Uszew”i Akcji Katolickiej.

Wtorek to wspólna modlitwa. Tego dnia do Uszwi przybyli pielgrzymi z Jurkowa/k Dobrej oraz Dębicy. Po obiedzie wszystkie grupy udały się do Krakowa na uroczystą Mszę Świętą, inaugurującą Światowe Dni Młodzieży, której przewodniczył kard. Dziwisz. Natomiast w środę w kościele parafialnym w Gnojniku słuchano nauk, podczas tego spotkania duszpasterz pomagał młodym znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W dalszej części dnia pielgrzymi oraz wolontariusze z parafii Uszew brali udział w Festiwalu Młodych, który odbył się w Brzesku. Płytę główną tamtejszego Rynku wypełniły radosne śpiewy oraz tańce ludzi wielu narodowości. Na scenie wystąpiły regionalne zespoły oraz zagraniczni goście. Sprawna i przemyślana organizacja tego wydarzenia zapewniła pielgrzymom ciągłą rozrywkę.


W kolejnych dniach było odwiedzenie Jasnej Góry, a w piątkowy ranek do uszewskiej parafii dotarły kolejne grupy pielgrzymów, tym razem z Olsztyna oraz z Bielska-Białej. Wszyscy wspólnie wyruszyli na kolejną katechezę w Gnojniku, prowadzoną tym razem przez Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Głoszone nauki były źródłem wielu refleksji. Po obiedzie pielgrzymi udali się do Krakowa, by uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Razem z Papieżem i młodzieżą z całego świata rozważano mękę Chrystusa. W sobotę goście pojechali na Campus Misericordiae w Brzegach,  W imieniu Parafialnego Komitetu Organizacyjnego w Uszwi pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przyjęcia pielgrzymów. Wielkie wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę tych, którzy ochoczo i bezinteresownie służyli pomocą, a byli to: ksiądz prałat Jan Kudłacz, wikariusz Wojciech Wątroba, Siostry Świętego Józefa, wójt Sławomir Paterek wraz z pracownikami Urzędu Gminy Gnojnik, Akcja Katolicka, Stowarzyszenia „Łączy nas Uszew” oraz „Wieś Naszych Marzeń”, OSP z Uszwi i Zawady Uszewskiej, pracownicy służby zdrowia, dyrekcje i pracownicy administracyjni uszewskich szkół, sołtysi Stanisław Cebula oraz Jan Robak.
Za ogromne wsparcie dziękujemy także naszym sponsorom: Helenie i Władysławowi Gałęziowskim, Marcie i Piotrowi Pawełkom, Pawłowi Wąs z ubojni w Gnojniku, Marcinowi Gwóźdź, Dorocie i Bogdanowi Mikulskim, Edycie i Pawłowi Kleckim, Halinie Bulanda, Tadeuszowi Chmura i Piotrowi Opoce. Mamy nadzieję, że ten błogosławiony czas pozostanie na długo w naszej pamięci i będzie  inspiracją do lepszego wykorzystania każdego dnia – napisały Anna Gnoińska, Aleksandra Opoka, Kornelia Mikulska wolontariuszki z parafii Uszew
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .