Dębno. Ekologia znowu w akcji
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 17:07

Przed kilkoma dniami  podpisano umowę na inwestycję dotyczącą dalszego rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Sufczyn i Łysa Góra. Przedmiotem projektu jest położenie rur kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej na kilkudziesięciu odcinkach o łącznej długości ponad 1 kilometra. W drodze postępowania jako wykonawcę projektu wybrano Handlowo-Usługowy Zakład Instalacji Sanitarnych i Gazowych „SANTEX”. Realizacja inwestycji potrwa do końca września bieżącego roku.

Realizowany w najbliższych miesiącach projekt wpisuje się w trwający już od lat plan systematycznego przyłączania gospodarstw leżących na terenie Gminy Dębno do sieci kanalizacyjnej, którego celem jest porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Dębno i dostosowanie jej do wymogów prawa, a przez to poprawa warunków bytu mieszkańców i zwiększenie atrakcyjności gospodarczej gminy. – To kolejny etap prac związany z rozbudową infrastuktyury komunalnej. Chcemy je prowadzić w latach następnych – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski. Tam, gdzie z racji ukształtowania terenu, małej urbanizacji, budowa sieci kanalizacyjnej nie wchodzi w rachubę, zaplanowano budowę przydomowych oczyszczalni ścieków – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .