Dębno. Stypendia dla najlepszych
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 05 września 2016 20:12

Kilkunastu uczniów szkół gminy Dębno, dla których tutejszy samorząd jest organem założycielskim, odebrało stypendia ufundowane przez Wójta Gminy, Wiesława Kozłowskiego. – Wiem, jako były nauczyciel, jako były dyrektor a dzisiaj wójt, jak ważne jest uznanie dla młodzieży za ich osiągnięcia naukowe czy sportowe. Cieszy mnie, że tylu z Was mogę uhonorować. Cieszy mnie także to, że mamy taką zdolną młodzież, która jest i będzie chlubą i dumą naszej gminy – mówi  naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski, dodając, że sam fakt wręczenia stypendium na sesji, pokazuje jak ważna jest dla władz gminy oświata.

Pod koniec sierpnia odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy, na której najzdolniejszym uczniom placówek szkolnych wręczone zostały stypendia Wójta Gminy Dębno. Stypendia dla uczniów przyznane zostały w czterech kategoriach: za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, osiągnięcia artystyczne oraz za najlepsze wyniki ze sprawdzianu szóstoklasisty i egzaminu gimnazjalnego. Niektórzy z młodych adeptów zakwalifikowali się do otrzymania stypendium w więcej niż jednej kategorii. Stypendium Wójta Gminy Dębno otrzymali: Maciej Kochan, Izabella Pomykacz, Weronika Witek, Monika Ptaszek, Oskar Walczak, Natalia Wołek, Anna Rega – z Zespołu Szkół w Sufczynie; Szymon Łach, Gabriela Hojnowska, Julia Gurgul, Kornelia Kołodziej, Emilia Gliździńska, Julia Gagatek – z Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej; Karolina Płaneta, Dominika Wołek, Michał Gurgul – z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej; Anita Sztando, Weronika Najberek, Amelia Marek – z Zespołu Szkół w Łysej Górze; Kinga Gurgul – z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .