Reklama
Łoniowa. Zacny jubileusz
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 11 września 2016 22:11

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łoniowej świętuje w tym roku 110-lecie swojego istnienia. W ubiegłą niedzielę odbyły się uroczyste obchody tej rocznicy. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Łoniowej. Następnie nastąpił przemarsz do Amfiteatru koło remizy OSP, gdzie oficjalnie powitano zgromadzonych gości, a zasłużeni dla jednostki strażacy otrzymali odznaczenia. Na uroczystości obecni byli: Poseł na Sejm Józefa Szczurek-Żelazko, Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa małopolskiego druh Kazimierz Sady, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP druh Marian Zalewski, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku Dariusz Pęcak, Zastępca Komendanta Piotr Strojny, rzecznik Komendy PSP w Brzesku mł. bryg. Piotr Słowiak, Starosta Powiatu Andrzej Potępa, kapelan Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie mł. bryg. ks. Władysław Kulig, kapelan OSP gminy Zakliczyn ks. Piotr Pabis. Zaproszeni goście podziękowali strażakom za ich służbę, gratulowali zdobytych osiągnięć i życzyli im dalszych sukcesów.


Wieczorem rozpoczęła się część artystyczna uroczystości, podczas której wystąpiła Orkiestra Dęta z Łysej Góry, a także zespoły regionalne: „Łoniowiacy” i „Niedźwiedzoki”. Obchody rocznicy zakończyła wspólna zabawa taneczna. Wójt Gminy Dębno przekazał straży czek w wysokości 5 tysięcy złotych, jak również złożył podziękowania i życzenia: Dziękuję za wypełnianie misji „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Państwa ofiarna praca niejednokrotnie chroni mieszkańców przed utratą mienia i zdrowia. Działacie po to, aby służyć. Jesteście zaangażowani w życie lokalnej społeczności. Podejmujecie szereg inicjatyw, troszcząc się o rozwój sołectwa. W imieniu mieszkańców gminy, dziękuję za codzienną pracę i aktywność. Życzę wszystkim druhom i druhnom jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łoniowej satysfakcji w wypełnianiu obowiązków, bezpiecznej pracy i szczęśliwych powrotów – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .