Sufczyn. Strażackie zmagania
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 13 września 2016 22:35

W sumie 29 drużyn strażackich, w czterech kategoriach rywalizowało o palmę pierwszeństwa w rozegranych na stadionie w Sufczynie, w Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych. – Dzisiejsze zawody są najlepszym dowodem na to, że ruch strażacki rozwija się w naszej gminie wyśmienicie. Co więcej; na przykładzie sprzętu bojowego i pojazdów strażackich, które tutaj zjechały widać, że samorząd naszej gminy dba o jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję, życzę powodzenia podczas zawodów, jestem przekonany, że tym razem pogoda dopisze – mówił podczas inauguracji wójt Wiesław Kozłowski. Tym ostatnim stwierdzeniem nawiązał do lipcowej niedzieli, kiedy to z powodu intensywnych opadów deszczu, zawody trzeba było odwołać. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie oraz tak zwanym ćwiczeniu bojowym. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja powołana przez komendanta powiatowego w Brzesku.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco – w kategorii Młodzieżowe Drużyny Dziewcząt wygrało OSP Maszkienice, przed OSP Perła, OSP Porąbka Uszewska oraz OSP Dębno. W gronie Młodzieżowych Drużyn Chłopców na I miejscu sklasyfikowano: OSP Wola Dębińska, na II OSP Perła, na III OSP Łoniowa, na IV OSP Dębno, a potem OSP Porąbka Uszewska oraz OSP Doły. W gronie seniorek klasą dla siebie byłą drużyna OSP Perła na II miejscu sklasyfikowano OSP Maszkienice, a na trzecim OSP Wolę Dębińską. Kolejne lokaty zajęły OSP Dębno, OSP Porąbka Uszewska oraz OSP Doły. Jak nie trudno się domyślić najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja seniorów. W tej kategorii wystartowało aż 12 drużyn. Klasą dla siebie i mistrzowski tytuł zgarnęli strażacy z OSP Dębno, na drugim miejscu uplasowała się jednostka z Woli Dębińskiej, a na trzecim z Łysej Góry. Kolejne miejsca zajęły: OSP Doły, OSP Jastew, OSP Maszkienice, OSP Łoniowa, OSP Perła, OSP Jaworsko, OSP Porąbka Uszewska, OSP Niedźwiedza oraz OSP Sufczyn. Przedstawiciele MDP otrzymali nagrody rzeczowe, a seniorki i seniorzy – nagrody finansowe. – Gratuluję wszystkim, bo każdy kto przekroczył próg tego stadionu, wziął udział w zawodach, jest zwycięzcą. Jakkolwiek byłą to rywalizacja, zachowywano zasady Fair Play. A strażakowi, który odniósł kontuzję, życzę szybkiego powrotu do zdrowia – mówił podczas rozdania nagród, wójt Wiesław Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .