Reklama
Dębno. Żywa lekcja historii
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 20 września 2016 23:44

W minioną niedzielę odbył się Turniej Rycerski w Dębnie. Tradycyjnie już został on uroczyście otwarty wystrzałami armatnimi. Oddali je m.in. wójt Wiesław Kozłowski oraz poseł na Sejm RP, Józefa Szczurek – Żelazko. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku pojawiło się rycerstwo, by powalczyć o Złoty Warkocz Tarłówny – Trofeum Główne XX już edycji zmagań. Jakkolwiek pogoda nie sprzyjała,  w sumie nawet kilka tysięcy osób pojawiło się w Dębnie na Jubileuszowym XX już Turnieju Rycerskim o Warkocz Tarłówny.

Dodajmy, że wśród zaproszonych grup rekonstrukcji średniowiecznej były bractwa rycerskie z Niepołomic, Dębna i Biecza. Tradycyjnie już punktem kulminacyjnym rycerskich walk była tak zwana Walka o Zamek Dębiński. Warto wspomnieć, że w symulowanym starciu zmierzyło się kilkudziesięciu rycerzy. Był także widowiskowy przejazd konnicy i atak formacji artyleryjskiej. Piknik zakończyły występy zespołów "Incantare" i "La Danza Antica". Organizatorami Turnieju byli: Dębińskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Tarnowie, a patronat honorowy sprawował wójt Wiesław Kozłowski. – Cieszy nas, że pomimo kiepskiej aury, sporo osób pojawiło się na zamku w Dębnie. To nie tylko doskonała lekcja historii, ale także element budowania marki naszej gminy – ocenia wójt Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .