Reklama
Brzesko. Edmund Kubisiak z medalem
SPORT - Aktualności
środa, 12 października 2016 21:55

Edmund Kubisiak, propagator boksu odebrał  Brązowy Krzyż Zasługi. W siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta RP osobom zasłużonym w działalności na rzecz sportu. Wyróżnieni otrzymali odznaczenia z rąk ministra sportu i turystyki Witolda Bańki za wybitne osiągnięcia w kształtowaniu postaw młodego pokolenia, krzewieniu ducha sportu następnych pokoleń oraz działalność na rzecz promocji Polski na arenie międzynarodowej. Dla wyróżnionych działalność na rzecz sportu to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja i cel życia.

- To właśnie dzięki państwu możliwy jest rozwój sportu i jego promocja szczególnie wśród młodzieży. Dziękuję za pasję, zaangażowanie i ciężką pracę na rzecz polskiego sportu. Aktywność fizyczna powinna łączyć, dlatego cieszę się, że w sporcie nie ma barier, że dziś te zaszczytne wyróżnienia odbierają zarówno Ci, którzy rozwijają sport osób pełnosprawnych i Ci, którzy dbają o rozwój sportowy osób z niepełnosprawnością. Dziękuję, gratuluję i proszę o więcej – powiedział minister. Podczas uroczystości Brązowy Krzyż Zasługo otrzymał Edmund Kubisiak – prezes Zarządu Małopolskiego Związku Bokserskiego, trener koordynator kadry Małopolski w boksie oraz dyrektor Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wychowawca wielu utytułowanych zawodników, organizator zawodów bokserskich wszystkich kategorii na terenie Małopolski, pomysłodawca i współorganizator Grand Prix Małopolski 2015. Od 2016 roku współorganizator Międzynarodowego Grand Prix Małopolski. Odznaczony Brązową Odznaką za Zasługi dla Sportu, Srebrną Odznaką Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej oraz Złotą Odznaka Polskiego Związku Sportowego. – Gratuluję w imieniu własnym, jak i samorządu naszej gminy – mówi naszej redakcji burmistrz Grzegorz Wawryka.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .