Czchów. Parkingi i ścieżki rowerowe
WYDARZENIA - Czchów
środa, 12 października 2016 21:55

Wiele wskazuje na to, że w ramach programu realizowanego w ramach Subregionu Tarnowskiego, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w gminie Czchów zostanie wybudowane cztery nowe parkingi. Staną one w centrach miejscowości. - To ważne inwestycje bo pozwolą na wygospodarowanie nowych miejsc parkingowych. W sumie, w naszej gminie planujemy wykonanie czterech takich parkingów. Będą one ogrodzone, wyznaczone miejsca do parkowania, zaplanowano także montaż monitoringu, co bez wątpienia zwiększy bezpieczeństwo pozostawionych tam samochodów – podkreśla burmistrz Czchowa Marek Chudoba.

W planach samorządu jest także budowa ścieżek rowerowych. - Na terenie naszej gminy jest kilka ścieżek rowerowych. Powstaną nie tylko nowe, ale także wszystkie zostaną połączone w system ścieżek rowerowych na terenie kilkunastu gmin. To pozwoli na rozwijanie aktywnego wypoczynku, a tym samym, na skoordynowanie działań związanych z promocją walorów turystycznych naszej gminy i gmin sąsiednich. Wszystkie ścieżki: zarówno te nowe, jak i stare, zostaną od nowa oznakowane. Wyznaczymy miejsca parkingowe, gdzie cykliści będą mogli zostawić samochód, a na zwiedzanie, wybrać się na rowerze – dodaje burmistrz Chudoba. Budowa parkingów, jak też  zintegrowanego systemu ścieżek rowerowych w subregionie tarnowskim, na południu powiatu tarnowskiego i brzeskiego, doskonale wpisuje się w strategię rozwoju turystyki w gminie Czchów.


(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .