Reklama
Powiatowe ćwiczenia strażackie
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 20 października 2016 14:25

Na terenie gminy Gnojnik odbyły się ćwiczenia powiatowych jednostek OSP. W Gnojniku oraz Uszwi przeprowadzono symulacje zdarzeń z osobami w stanie bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia. Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa PSP w Brzesku oraz Zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego z powiatu brzeskiego, wspierane przez Urząd Gminy w Gnojniku. W ćwiczeniach wzięły udział jednostki OSP z terenu powiatu brzeskiego, a także przedstawiciele Zespołów Ratownictwa Medycznego. W specjalnie przygotowanych punktach kontrolnych, do których musiały dotrzeć zastępy OSP, przygotowano pozorowane sytuacje wymagające podjęcia działań ratowniczych w stanach bezpośredniego zagrożenia zdrowia.

Na terenie Gminy przeprowadzono dwie symulacje zdarzeń. Pierwsza miała miejsce w Uszwi na drodze “Skotnica Strońska”, gdzie strażacy mierzyli się z sytuacją wypadku samochodowego, w wyniku którego poszkodowany został jeden z kierowców. Druga sytuacja ćwiczona była w budynku remizy w Gnojniku, gdzie pozorowano wybuch gazu w domu mieszkalnym oraz pomoc osobie popażonej. Zakończenie i podsumowanie ćwiczeń miało miejsce w budynku remizy OSP w Gnojniku – informuje nas Piotr Słowiak z Komendy Powiatowej PSP w Brzesku.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .