Reklama
Gmina Dębno. Pamiętali o oświacie
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 20 października 2016 14:26

W Niedźwiedzy obchody Gminnego Dnia Komisji Edukacji Narodowej, w połączeniu z nadaniem tamtejszej Szkole Podstawowej imienia wybitnego poety i rzeźbiarza Jana Dudka.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą z poświęceniem sztandaru, która została odprawiona w Kościele Parafialnym w Niedźwiedzy. Następnie goście przeszli do miejscowego Domu Strażaka, gdzie miało miejsce uroczyste nadanie Publicznej Szkole Podstawowej w Niedźwiedzy imienia Jana Dudka. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Poseł na Sejm RP prof. Włodzimierz Bernacki, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda.

Jan Dudek był poetą i rzeźbiarzem związanym z naszym regionem. Całe swoje życie poświęcił wykonywanym przez siebie rękodziełom, które do dziś zdobią kościoły nie tylko w regionie, ale w całym kraju. To właśnie on był inicjatorem budowy nowej szkoły w rodzinnej miejscowości Niedźwiedza, która teraz nosi jego imię.
Po uroczystości nadania imienia, w Domu Strażaka odbył się Gminny Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dyrektorzy i nauczyciele otrzymali nagrody za szczególne zaangażowanie w pracę zawodową, które wręczył Wójt Gminy Dębno. Wśród wyróżnionych pracowników oświaty byli: Beata Baka, Halina Turaj, Dorota Batko, Małgorzata Sacha, Teresa Ćwikła, Małgorzata Maliszczak, Dorota Płaneta-Potępa, Izabela Nadolnik, Joanna Janik, Katarzyna Witek, Tomasz Krzysztofczyk, Elżbieta Rega i Małgorzata Brzuchacz.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .