Reklama
Gnojnik. Szkraby – trzydzieści lat na scenie
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 02 listopada 2016 22:50

To było wielkie wydarzenie w dziejach szkoły Podstawowej w Gnojniku. Pod koniec października odbyło się Święto Szkoły, której patronem jest Jan Paweł II, połączone z jubileuszem trzydziestolecia funkcjonowania zespołu dziecięcego “Szkraby”.
„Nie pytaj, czego świat potrzebuje. Pytaj, co czyni cię pełnym życia i rób to. Ponieważ tym, czego świat potrzebuje, są ludzie pełni życia” – słowa Howarda Thurmana były mottem imprezy. Nie zabrakło gości i…. co wszyscy wspominają z wielkim wzruszeniem, występów zespołu, zarówno obecnego, jak i pań, które tańczyły w nim przed 30. 20. czy 10. laty. – Zabawa była naprawdę przednia – mówi naszej redakcji Ewa Świerczek, szefowa Centrum Kultury Gminy Gnojnik, kiedyś tancerka ze „Szkrabów”.

W mury gnojnickiej szkoły zawitało wielu znakomitych gości na czele z przedstawicielką tarnowskiej delegatury Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie oraz Wójtem Gminy Gnojnik. Ponadto, dyrektor Ewa Prus z przyjemnością witała na sali radnych gminnych i powiatowych, sołtysów, Dyrektorów pozostałych placówek oświatowych, byłych i obecnych pracowników szkoły oraz licznie zgromadzonych rodziców. Uroczystość rozpoczęto Mszą św. w kościele p.w. św. Marcina. Część oficjalną zainaugurowała akademia, podczas której dzieci przypomniały sylwetkę papieża Jana Pawła II. Montaż słowno-muzyczny wywołał mieszankę uczuć wśród publiczności - od radosnego uśmiechu zaczynając, a na łzach wzruszenia kończąc. Nieodłącznym elementem Święta szkoły w Gnojniku jest uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Wstąpienia w szeregi uczniów gratulował najmłodszym Wójt Gminy Gnojnik, który wręczył pierwszoklasistom dyplomy pasowania na ucznia oraz flagi Polski. Następnie, Dyrektor Ewa Prus pokrótce naświetliła historię zespołu dziecięcego “Szkraby”, z którym od początku funkcjonowania związana była Maria Bober – wieloletnia nauczycielka w gnojnickiej szkole. Na zgromadzonych gości czekała nie lada gratka – energetyczny występ aktualnego kolektywu oraz nie mniej żywiołowy i profesjonalny pokaz Pań-członkiń jednego z pierwszych składów “Szkrabów”. Obydwa występy nagrodzono owacjami. Gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności popłynęły szerokim strumieniem w stronę Marii Bober, dorosłych oraz aktualnych “Szkrabów”. Dziękowano za zaangażowanie w życie kulturalne Gminy, wyrażające się uświetnianiem lokalnych uroczystości, ale także promowaniem naszej małej ojczyzny na arenie wojewódzkiej, krajowej, a nawet międzynarodowej. Życzono, by kolejne lata wspólnego tworzenia przepełnione były szczerą radością, niegasnącą energią, pomysłowością oraz kolejnymi sukcesami.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .