Reklama
Dębno. Spotkanie w gminie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 23 listopada 2016 14:05

Już 25 listopada o godzinie 18.00, w sali narad Urzędu Gminy Dębno odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców, dotyczące wymiany przestarzałych i nieefektywnych źródeł ciepła. Na spotkaniu obecny będzie przedstawiciel lidera projektu „Ograniczenie niskiej emisji”, w którym bierze udział nasza gmina.

Projekt ma na celu ograniczenie emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych poprzez wymianę niskosprawnych urządzeń grzewczych w gospodarstwach domowych. Na terenie Gminy Dębno programem ma zostać objętych 200 domów – w 100 z nich zostanie zamontowane nowoczesne ogrzewanie na paliwo stałe, a w 100 na gaz i biomasę. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego udostępnił listę kotłów na paliwo stałe, które spełniają wymogi projektu. Do projektu kwalifikują się budynki ocieplone. W przypadku niespełniania tego warunku, właściciel gospodarstwa musi zadeklarować, że najpóźniej do końca 2018 roku zostanie wykonane docieplenie. Od grudnia zaplanowana jest ocena energetyczna budynków zgłoszonych do programu, której dokonają certyfikowani audytorzy. Na jej podstawie określona zostanie wysokość dofinansowania, którą każdy z uczestników będzie mógł otrzymać w ramach projektu. Maksymalnie będzie to 8 tysięcy złotych.
W Urzędzie Gminy Dębno – w pokoju 213 na II piętrze – trwają zapisy osób chętnych do przystąpienia do projektu. Do tej pory zgłosiło się 58 osób. –  Serdecznie zachęcamy do
skorzystania z tej oferty – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .