Strażacy z Czchowa mają powody do zadowolenia
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 01 grudnia 2016 00:07

Takiej infrastruktury i wyposażenia, jakie mają jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie, mogą z pewnością pozazdrościć druhowie z sąsiednich gmin. – Wsparcie dla OSP to nie tylko priorytet naszego działania samorządowego, ale przede wszystkim potrzeba chwili. W Polsce, system Obrony Cywilnej, opiera się właśnie na druhach – ochotnikach. Pomimo wielkiego przyspieszenia cywilizacyjnego, szukania pracy poza miejscem zamieszkania, na brak chętnych do pracy w OSP nie narzekamy – podkreśla burmistrz Marek Chudoba. Jako szef struktur gminnych OSP, zna jednostki od podszewki.

Od wielu lat gmina skutecznie zabiega o środki na remont jednostek oraz ich wyposażenie w sprzęt bojowy czy samochody. O kolejności zakupów i inwestycji decydują sami strażacy. Podczas zjazdu gminnego wytyczone zostały cele. – Wszelkie plany inwestycyjne realizujemy zgodnie z naszymi ustaleniami. Dzięki temu nie ma rywalizacji pomiędzy jednostkami, a pełne zrozumienie, szacunek i współpraca – zapewnia burmistrz Chudoba. W tym roku, w ramach programu Małopolskie Remizy 2016 wyremontowany został kolejny budynek OSP. Tym razem prace remontowo-budowlane prowadzone były w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie. Prace remontowo budowlane polegały na wymianie posadzki w garażu na posadzkę przemysłową, wykonaniu okładziny zmywalnej na ścianach, budowie ścianki aluminiowej z doświetlem pomiędzy pomieszczeniem kierowania akcjami a szatnią, wymianie kanalizacji sanitarnej oraz wymianie stolarki okiennej. Dodajmy, że w ramach projektu "Małopolskie Remizy 2016" Gmina Czchów otrzymała pomoc finansową od Województwa Małopolskiego w kwocie 29 326,00 zł. Całość prac związanych z remontem budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie  wyniosła 58 652,00 zł. – Za pomoc finansową chcę złożyć podziewania samorządowi województwa małopolskiego, zarządowi i wicemarszałkowi, Stanisławowi Sorysowi. Mam nadzieję, że w kolejnych latach program będzie kontynuowany, bo potrzeb mamy jeszcze sporo – tłumaczy burmistrz Chudoba.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .