Reklama
Sukcesy brzeskich sportowców
SPORT - Aktualności
sobota, 10 grudnia 2016 15:41

Wojciech Wojdak  najbardziej utytułowany sportowiec, wychowanek Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został czwartym kraulistą świata na dystansie 400 metrów. Do brązowego medalu zabrakło mu jedynie 0,25 sekundy. Mimo to nasz pierwszy w historii olimpijczyk osiągnął największy sukces w swojej karierze. Sukces o tyle miły sercom brzeskich kibiców, że Wojtek od pewnego czasu trenuje pod okiem swojego pierwszego szkoleniowca, związanego nadal z BOSiR-em Brzesko Marcinem Kacerem.
W rajdach samochodowych  w  zespole “Race National Team Poland”  startował  Łukasz Niemiec z Brzeska.W Mistrzostwach Europy FIA CEZ International Hillclimb Czampionschip, w grupie  N, pan Łukasz ,startujący po raz pierwszy w  rajdach tej rangi   zdobył tytul II V-ce Mistrza Europy.


Jakub Kuryło – zawodnik sekcji kręglarskiej Brzeskiego Ośrodka Spotu
 i Rekreacji wywalczył tytuł mistrza Polski w kategorii młodzik. W starcie eliminacyjnym uzyskał 530 kręgli, a w finałowym dorzucił jeszcze 538 co dało łączny wynik 1068 kręgli. Ten doskonały występ na mistrzostwach oraz wcześniejsze wygrane przez Kubę turnieje dały mu awans do kadry Polski młodzików.


19 listopada 2016 roku zapisze się w annałach Brzeskiego Klubu Bokserskiego Magic Boxing jako dzień największego do tej pory sukcesu 
w stosunkowo krótkiej historii klubu. Podczas 87. Mistrzostw Polski w boksie seniorów rozgrywanych w Sokółce Mateusz Ptasiński sięgnął po srebrny medal. Świeżo upieczony wicemistrz kraju, którego trenerem jest Edmund Kubisiak, był w oczach komentatorów największym objawieniem tego turnieju, a sympatię kibiców i szkoleniowców zyskał ze względu na ofensywny, widowiskowy styl walki.
Zdobywczynią Pucharu Polski w trójboju siłowym jest Nina Skalska. Zawodniczka TKKF Azory Kraków .Swoją przygodę ze sztangą rozpoczęła zaledwie dwa lata temu. Ostatni sukces pochodzącej z Brzeska Niny to ustanowienie rekordu Polski seniorek w wyciskaniu leżąc.Warto wspomnieć i innych osiągnięciach zawodniczki - w przysiadzie potrafi utrzymać ciężar 80 kilogramów, zaś w martwym ciągu potrafi udźwignąć 100 kilogramów.


Do grona mistrzów sportowych dołączył niedawno Łukasz Litwora  - starszy ratownik Komendy Powiatowej PSP w Brzesku.  W czasie Otwartych Mistrzostw Służb Mundurowych MSW w pływaniu  wywalczył dwa złote na dystansach 400 m oraz 100 m stylem dowolnym , a w konkurencji 50 m stylem dowolnym brązowy medal. 
Ksawery Masiuk, 12 latek trenujący w brzeskim BOSiR  wygrał  Zimowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w pływaniu. Najlepszy wynik osiągnął  na 800 m dowolnym wyprzedzając drugiego na mecie pływaka o 24s  oraz na 200 m grzbietowym, gdzie wyprzedził drugiego na mecie  o ponad 11s. Te zwycięstwa dały mu 1169 pkt i pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Zimowych Mistrzostw oraz tytuł Najlepszego Pływaka Małopolski wśród 12-latków.

W rozegranych w Limanowej finałach Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej chłopców uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku zdobyli tytuł najlepszej drużyny w Małopolsce. Drużyna z Brzeska występowała w składzie: Franciszek Garbień – bramkarz, Adrian Smaluch, Jakub Łoboda, Oliwier Okas, Kacper Klimek, Paweł Put, Łukasz Pośladek, Kacper Leś, Marcel Kubala, Kamil Marecik, Igor Gurgul, Konrad Poliszak. Trenerem i opiekunem zespołu był nauczyciel WF Marek Małysa, były zawodnik OKS Brzesko. Gratulujemy sukcesów ,życząc w przyszłym roku kolejnych medali i zwycięstw.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .