Sportowe podsumowanie roku
SPORT - Aktualności
poniedziałek, 02 stycznia 2017 01:00

Ostatnio w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku odbyło się piłkarskie zakończenie roku 2016 – Okocimskiego Klubu Sportowego. Zarząd podsumował sezon spotkaniem, które odbyło się z udziałem wszystkich zespołów sekcji piłkarskich.


Kończący się 2016 rok w historii klubu będzie kolejną  kartą w jego działalności,  związaną tym razem ze spadkiem drużyny z II do V ligi oraz kolejnymi sportowymi wyzwaniami.
– Biorąc pod uwagę sytuację jaką zastaliśmy w lutym uważam, że możemy mieć dużo powodów do radości. W klubie zapanowała stabilizacja organizacyjna, a trenerzy i zawodnicy mogli się w całości skoncentrować na tym co dla nich najważniejsze, czyli zajęciach piłkarskich. Z każdym miesiącem notujemy coraz większe zainteresowanie udziałem w treningach w grupach dziecięcych, a co za tym idzie przybywa nam nowych zawodników. Już teraz możemy powiedzieć, że w szeregach Okocimskiego Klubu Sportowego mamy blisko 180 zawodników. W planach jest utworzenie drużyny juniorów młodszych, grupy przedszkolnej oraz stworzenie całkowicie od podstaw, pierwszego w historii zespołu dziewcząt – prezes Maciej Pytka.
W imieniu zarządu klubu prezes podziękował wszystkim sponsorom i instytucjom, które  wspierają  OKS, na czele ze sponsorem generalnym klubu Firmą Can-Pack S.A. i Fundacją Can-Pack, Urzędem Miejskim w  Brzesku, Firmą Carlsberg Polska S.A Browar Okocim oraz rodzicom dzieci trenujących w Okocimskim, za ich całoroczny wkład w rozwój klubu, a także złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczno-noworoczne. Uczestniczący w spotkaniu burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przewodniczący RM Krzysztof Ojczyk oraz sekretarz gminy Stanisław Sułek podziękowali zarządowi OKS Brzesko za dotychczasową działalność, za podjęcie się roli odbudowania pozycji brzeskiego klubu na piłkarskiej mapie. Efekty ich pracy widać już dzisiaj po osiągnięciach, zwłaszcza młodych sportowców, którzy znajdują się w swoich kategoriach wiekowych w czołówce małopolskiej, a awanse pierwszej drużyny będą tylko kwestią czasu, zwłaszcza przy pracy w tak dobrej klubowej atmosferze.
Brzescy samorządowcy zadeklarowali pomoc klubowi, tak jak czynili to zawsze.
Sportowym akcentem piłkarskiego zakończenia roku 2016 była prezentacja wszystkich drużyn Okocimskiego: skrzatów, żaków, orlików, młodzików I i II, trampkarzy, juniorów starszych i seniorów.
Wyróżniono przedstawicieli najmłodszych drużyn, którzy w mijającym roku wykazali się stuprocentową frekwencją na zajęciach i solidnością w podejściu do treningów. W zespole skrzatów byli to: Szymon Wawryka, Arkadiusz Wąs, Franciszek Szpil, Jacek Filip, Jakub Habryło. Wśród żaków wyróżniono Marcela Kolodę, Macieja Pasulę, Mateusza Wróbla, Jakuba Wróbla i Karola Wójtowicza, zaś w ekipie orlików Jakuba Szczecińskiego, Kacpra Zacharę, Igora Manelskiego, Jakuba Oleksego oraz Łukasza Skoczka.
Następnie wszyscy pozostali zawodnicy otrzymali z rąk zaproszonych gości: burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki, sekretarza gminy Brzesko Stanisława Sułka, przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Ojczyka i dyrektor PSP nr 3 w Brzesku Doroty Wójcik oraz członków zarządu paczki świąteczne ufundowane przez klub. Ostatnim akcentem części oficjalnej był występ zespołu tanecznego „Hop-Dance” ze studia tańca Marty Stachowicz z Akademii Ruchu Libra. O część sportową zadbali trenerzy Okocimskiego Klubu Sportowego. Równolegle odbywały się mini-turnieje oraz testy sprawnościowe dla najmłodszych. Na zakończenie imprezy rozegrano mini-turniej z udziałem drużyn: seniorów Okocimskiego, trenerów, oldbojów oraz reprezentacji rodziców. Mecze odbywały się w systemie każdy z każdym, a najlepszą okazała się ekipa seniorów OKS-u. Warto podkreślić, że obecny zarząd nawiązał wspaniałą współpracę oraz przyjął pod swoje skrzydła zespół oldbojów, których reprezentują byli zawodnicy OKS, rodzice dzieci, które trenują w klubie, a także sympatycy klubu.

(Pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .