Reklama
Dębno. Wycinka drzew bez kary
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 07 stycznia 2017 21:15

Prawie 25 lat trzeba było czekać na tę ustawę. Od 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące wycinki drzew i krzewów. Celem nowelizacji ustawy o ochronie przyrody ma być przede wszystkim ułatwienie mieszkańcom wycinki na terenie własnej działki.


Do tej pory, chcąc wyciąć drzewo rosnące na prywatnej posesji, jej właściciel musiał wystąpić do władz samorządowych w celu uzyskania zezwolenia. Dzięki nowym przepisom nie będzie to już konieczne – pod warunkiem, że wycinka nie jest związana z prowadzeniem działalności gospodarczej. Bez względu na cel można natomiast usunąć drzewa o obwodzie do 50 cm (100 cm dla gatunków drzew szybkorosnących: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego). Zmianie uległa również stawka opłaty za wycięcie, która od teraz wyniesie maksymalnie 500 zł dla drzewa i 200 zł dla krzewu. Szczegółowe stawki i przepisy dotyczące wycinki drzew będzie mogła określać w drodze uchwały Rada Gminy lub Rada Miejska. Zdaniem wójta Wiesława Kozłowskiego nowe przepisy ułatwią życie mieszkańcom. – Kary, przewidziane poprzednią ustawa, były po prostu absurdalne – trafnie ocenia wójt Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .