Dwie niedziele z turoniem
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 13 stycznia 2017 19:50

Zapowiada się naprawdę wielkie kolędowanie. Centrum Kultury w Gnojniku zaprasza bowiem na tradycyjne, wspólne kolędowanie w ramach cyklicznego wydarzenia „Spotkanie z kolędą”. Zespoły muzyczne, grupy kolędnicze i jasełkowe zaprezentują się dwa razy. – Po raz pierwszy zapraszamy już 15 stycznia, w najbliższą niedzielę, o godzinie 14.30 w Gnojniku, a potem  22 stycznia w Uszwi, godzina 14 – mówi w imieniu organizatorów Ewa Świerczek, dyrektor Centrum Kultury w Gnojniku. Gwoli wypełnienia zasad kronikarskiej rzetelności, dodajmy, że obydwu tym wydarzeniom artystycznym patronuje wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek.

W Gnojniku zaprezentują się przedszkolaki, uczniowie podstawówki i gimnazjum z Gnojnika oraz orkiestra dęta, zespół Fantazja, grupa kolędnicza z Gnojnika „Gnojniczanie” z Turoniem. Wielkie kolędowanie odbędzie się w Domu Strażaka w Gnojniku. Natomiast spotkanie w Uszwi zaplanowano także w tamtejszym Domu Strażaka. W programie: kolędy i pastorałki w wykonaniu gnojnickiej Fantazji, wystapi Ilios i schola dziecięca z Biesiadek, grupa kolędnicza z Gnojnika „Gnojniczanie” oraz Kolędnicy z nad Uszwi – zespół z Uszwi, dzieci z Lewniowej zaprezentują współczesne Jasełka, a na koniec tradycyjne jasełka przygotowane przez dzieciaki z Uszwi i Zawady Uszewskiej. – zapraszam w imieniu organizatorów, samorządu i własnym. Wspólnym kolędowaniem oddajmy hołd dziecinie, wielkiej tajemnicy naszej wiary – zachęca wójt Paterek.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .