Z Gnojnika do Bukowiny Tatrzańskiej
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 24 stycznia 2017 23:13

Już po raz trzydziesty piąty rozbłysła „Lipnicka Gwiazda”, a Gminny Dom Kultury przyjął w swe progi 29 grup kolędniczych. Wśród nich znalazły się grupy z Gnojnika i Uszwi, które zaprezentowały programy z turoniem.Z okazji jubileuszu Przeglądu grupy kolędnicze poza tradycyjną statuetką „Lipnickiej Gwiazdy” otrzymały złote, srebrne oraz brązowe statuetki gwiazd, zaś instruktorzy okolicznościowe, ceramiczne pamiątki.

Komisja konkursowa tradycyjnie już doceniła obydwie grupy kolędnicze reprezentujące Gminę Gnojnik. Gnojniczanie otarli się o nagrodę główną, zajmując ostatecznie jedno z czterech równorzędnych I miejsc. Kolędnicy przywieźli do Gnojnika złotą statuetkę „Lipnickie Gwiazdy” oraz bilet wstępu na Ogólnopolski Przegląd Grup Kolędniczych 45. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej. Natomiast „Kolędnicy znad Uszwicy” stanęli na ostatnim stopniu podium (Komisja przyznała dwa równorzędne III miejsca), zdobywając brązową statuetkę „Lipnickie Gwiazdy”.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .