Lewniowa. Dzień babci, dziadka, całej rodziny…
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 06 lutego 2017 20:39

Nie chciałbym, żeby zabrzmiało to jak frazes uświęcony potrzebą chwili. Ale trudno byłoby dopatrzeć się jakiejkolwiek „wpadki”, jakiegokolwiek uchybienia w zorganizowanym przez szkołę w Lewniowej, we współpracy z miejscowym sołtysem, Dniu Babci i Dziadka. Chociaż w tym przypadku można byłoby powiedzieć o święcie rodziny, bo na wspólnej imprezie, doskonali bawili się nie tylko nestorzy z Lewniowej, ale także ich dzieci i wnuki, trzy pokolenia.

W przygotowanie bardzo bogatego programu artystycznego włączyła się cała szkolna społeczność. Swoje umiejętności zaprezentowały nie tylko wszystkie grupy przedszkolne, ale także uczniowie z klas I – II Szkoły Podstawowej, uczniowie z klas IV i VI oraz gimnazjaliści. Były więc jasełka, tańce, piosenki, wiersze, kolędy, inscenizacje słowno – muzyczne, teatralne, skecze, a nawet scenka rodzajowa: jak uchronić się przed oszustwem ze strony nieznanych, metodą „na wnuczka”. Maluszki tańczyły kaczuszki, przygotowane doskonale sprawiły babciom i dziadkom, zresztą wszystkim uczestnikom, wiele uśmiechu. Były tez tańce w parach, pokazy taneczne z użyciem różnego rodzaju przyrządów. Dyrektor Zespołu Zbigniew Stanuszek podkreśla, że w przygotowanie scenografii, występów artystycznych, włączyli się wszyscy nauczyciele. Poświecili temu wiele godzin swojej pracy. Warto było. Warto, nie tylko z powodu radości babć i dziadków, radości rodziców i gości, ale przede wszystkim wielkiej frajdy, jaka dało to dzieciom i młodzieży. – Myślę, że nasi uczniowie pokazali co potrafią.  Spontaniczne reakcje  publiczności są dowodem na to, że program się bardzo spodobał – mówi Zbigniew Stanuszek. Wójt Sławomir Paterek podkreślał, że tego typu imprezy są najlepszym dowodem na to, że warto inwestować w infrastrukturę oświatową. Przypomnijmy w poprzedniej kadencji oddano do użytku nowoczesny obiekt Sali gimnastycznej w Lewniowej wraz z przewiązką. – W imieniu własnym i samorządu, wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i życzę naszym babciom i dziadkom dużo zdrowia, radości z wnuków, spokoju – mówił wójt Paterek. Do tych serdeczności dołączył sołtys Artur Seniuk. – Współpraca pomiędzy sołtysem, Radą Sołecką, a szkołą układa się wzorowo. Widać ogromne zaangażowanie dyrekcji szkoły, nauczycieli, całego personelu. Dzięki temu nasza szkoła donosi wiele sukcesów, zarówno związanych z wiedzą, jak też w dziedzinie sportu czy kultury – mówił sołtys Seniuk. W imieniu Rady Rodziców podziękowania i życzenia babciom i dziadkom złożyła przewodnicząca tego gremium, Agnieszka Konstanty. – Cieszy nas, że tyle osób odpowiedziało na nasze zaproszenie. Przyznajcie Państwo, że poziom artystyczny dzisiejszej imprezy zasługuje na ogromne uznanie – słusznie stwierdziła Agnieszka Konstanty. Po części artystycznej był wspólny obiad, a potem biesiadowano śpiewając kolędy i pieśni i piosenki ludowe oraz popularne przeboje z lat 50. 60. i 70. tamtego stulecia. Dopisali goście. Samorząd gminny reprezentowali: wójt Sławomir Paterek, przewodniczący Rady Gminy Janusz Zych, radni z Lewniowej: Danuta Sacha (WICEPRZEWODNICZĄCA RADY GMINY GNOJNIK
oraz Andrzej Zelek (PRZEWODNICZĄCY KOMISJI DS. DROGOWNICTWA, LEŚNICTWA   I OCHRONY ŚRODOWISKA). Samorząd powiatowy reprezentowała doktor Ewa Cierniak – Lambert. Był też szef Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Stanisław Lambert. Oczywiście nie zabrakło proboszcza miejscowej parafii, księdza Marka Gała.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .