Reklama
Sufczyn. Spotkanie KGW
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 18 lutego 2017 01:00

W Sufczynie odbyło się uroczyste spotkanie członków Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem spotkania był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Członkowie Kół otrzymali w prezencie od Wójta pamiątkowe albumy „Kulinarne wędrówki po Małopolsce”. W spotkaniu z Kołami Gospodyń uczestniczyli również Wiceminister  Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz Poseł na Sejm prof. Włodzimierz Bernacki. Oprawę artystyczną spotkania przygotowali członkowie KGW z Biadolin Szlacheckich. – Trudno sobie wyobrazić gminę bez pań z KGW. Za to wielkie serce, zaangażowanie, serdecznie dziękuję – mówił wójt Wiesław Kozłowski.

Wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko podkreślała ogromną, kulturotwórczą działalność KGW. Zapewniała, że rząd premier Beaty Szydło będzie wspierał rozwój stowarzyszeń o charakterze non profit. – Od lat obserwuję działalność Pań z KGW w gminie Dębno. Wiele razy miałam możliwość kosztować potraw przez Was przygotowanych. Są smaczne, zdrowe – mówił minister. Jednocześnie dziękowała za wkład w rozwój lokalnej społeczności. Profesor Włodzimierz Bernacki podkreślał, że KGW wpisały się w życie polskiej wsi i rolnictwa. Wskazywał, że korzenie działalności KGW tkwią w ruchu spółdzielczym, który w Polsce rodził się na przełomie XIX i XX wieku. Dziękował za zaproszenie do Sufczyna.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .