Reklama
Czchów. Złote i Diamentowe Gody z medalami od prezydenta
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 20 lutego 2017 01:00

Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie – słowa świętego Jana Pawła II, Papieża – Polaka, były mottem uroczystości jubileuszu par małżeńskich. – Zawsze, kiedy wręczam Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, wzruszam się. I nie jest to bynajmniej frazes uświęcony potrzebą chwili. Przyszło Wam żyć i wychować dzieci w trudnych czasach, ale miłość i wzajemny szacunek, pomogły dożyć tak wspaniałego jubileuszu – mówił podczas jubileuszu par małżeńskich, Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

Pary małżeńskie z terenu gminy Czchów, które w 2016 r. obchodziły jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego świętowały Złote Gody, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego oraz  Diamentowe Gody, czyli sześćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego. Z tej okazji w Hotelu Łaziska w Czchowie odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami. Uroczystego aktu dekoracji medalami  nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny dokonał Burmistrz Czchowa Marek Chudoba. Przy wręczaniu medali towarzyszyli: Włodzimierz Rabiasz – Przewodniczący Rady Miejskiej w Czchowie, Tadeusz Płachta – Zastępca Burmistrza Czchowa  i Zofia Kułakowska - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Czchowie. Jubilatom wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy i upominki oraz kwiaty. Dodatkowo klimat tej uroczystości umiliła swą grą i śpiewem Kapela z Biskupic Melsztyńskich. Niestety, nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu, stan zdrowia bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie. Dodajmy, że jubileusz 60-lecia pożycia związku małżeńskiego obchodziły cztery pary: Helena i Eugeniusz Krzyżakowie z Wytrzyszczki; Weronika i Kazimierz Musiałowie ze Złotej; Bronisława i Michał
Suchankowie z Bedzieszyny; Genowefa i Józef Włodarzowie z Piasków - Drużkowa. Natomiast Złoteg Gody (50 lat) mają za sobą: Helena i Józef Bodkowie z Wytrzyszczki; Maria i Kazimierz Brzękowie z Jurkowa; Maria i Stanisław Brzękowie ze Złotej; Katarzyna i Stanisław Chełmeccy z Tworkowej; Elżbieta i Józef Doskoczowie z Piasków - Drużkowa; Stanisława i Antoni Gierałtowie z Czchowa; Maria i Eugeniusz Grzankowie ze Złotej; Zofia i Edward Głowaccy z Jurkowa; Irena i Franciszk Kiełbasowie z Biskupic Helsztyńskich; Irena i Henryk Kornasiowie z Tworkowej; Aniela i Tadeusz Leśniakowie z Czchowa; Anna i Kazimierz Lupowie z Czchowa; Maria i Eugeniusz Mleczkowie ze Złotej; Elżbieta i Aleksandr Pacutowie z Tymowej; Franciszka i Michał Piechowie ze Złotej; Maria i Stanisław Piotrowscy z Czchowa; Kunegunda i Tadeusz Rzepowie z Tworkowej; Natalia i Augustyn Wiewiórowie z Jurkowa oraz Maria i Ryszard Wronowie z Tymowej.  – Wasze Jubileusze uświadamiają nam, że dwoje kochających, wspierających i szanujących się ludzi, których połączyło uczucie 50 i 60 lat temu, wytrwało w swojej miłości, jaką pielęgnowali i o jaką się troszczyli. Państwa postawa jest godna naśladowania, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, gdyż dzisiejsze czasy niestety nie zachęcają do podejmowania wysiłku w walce o trwałość małżeństwa. Pragniemy złożyć Państwu z serca płynące gratulacje i życzenia. Życzymy Wam, Drodzy Jubilaci wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, życzymy spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych jubileuszy. Składamy serdeczne podziękowania parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tych jakże szczególnych jubileuszy małżeńskich – mówią organizatorzy jubileuszu. Burmistrz Marek Chudoba życzył wszystkim zdrowia. – Mam nadzieję, że spotkamy się na kolejnych Jubileuszach, czego Państwu i sobie życzę – mówił burmistrz Chudoba.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .