Nowy samochód dla straży
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 25 lutego 2017 00:19

Prawie 740 tysięcy złotych kosztowało nowo volvo, które otrzymali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie. – Auto ma napęd 4 na 4, doskonale sprawdzi się w trudnym, podgórskim terenie. Cieszy mnie, że nasze starania zakończyły się sukcesem - mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

Samochód zakupiono ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dotacji państwa dla Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. To jeden z najnowocześniejszych tego typu pojazdów w Małopolsce. Niedawno w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbył się uroczysty apel z okazji poświęcenia i przekazania samochodów strażackich do jednostek OSP z województwa małopolskiego. Gminę Dębno na uroczystości reprezentował Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz strażacy z dębińskiej jednostki OSP. Apel rozpoczął się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości, małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Stanisława Nowaka.  Kolejnym punktem apelu było oficjalne przekazanie samochodów jednostkom OSP, należącym do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Województwa Małopolskiego. W trakcie uroczystości poświęcono i przekazano  łącznie 20 wozów medycznych i gaśniczych. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej odgrywają ogromna rolę w życiu gminnej społeczności: zarówno na szczeblu miejscowości, jak też całej gminy. –  Mamy dwanaście jednostek, dwanaście remiz strażackich, ponad dwadzieścia samochodów bojowych, w strukturach OSP działa kilkaset osób. To z jednej strony, z drugiej trzeba mieć świadomość, że to właśnie na druhach ochotnikach opiera się system Obrony Cywilnej, nie tylko w gminie, ale w zasadzie w całym kraju, a na pewno w gminach o charakterze wiejskim i wiejsko – miejskim. Jakkolwiek sami druhowie bardzo dbaj a o swoje mienie, to jednak potrzeb jest ciągle sporo. Od kiedy zostałem wójtem z żelazną konsekwencją, realizujemy program modernizacji remiz strażackich. Oczywiście w ślad za tym idzie wyposażenie jednostek, czego zakupiony pojazd jest najlepszym tego dowodem. Dbamy też o wyszkolenie druhów – ochotników. Ich poziom jest bardzo wysoki – zapewnia wójt Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .