Gmina Dębno. Wsparcie dla bibliotek
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 16 marca 2017 23:24

W sumie siedem szkolnych bibliotek, działających na terenie Gminy Dębno, otrzyma dodatkowe środki na zakup nowych książek i lektur. To efekt dofinansowania z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, przyznanego naszej gminie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. – Cieszy nas to wsparcie, bo środków na rozwój czytelnictwa i zakup nowych woluminów, nigdy nie jest za wiele – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski.


Celem Priorytetu 3 Programu – „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych” jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych poprzez zwiększenie atrakcyjności ich księgozbiorów. Pozyskane przez gminę środki finansowe zostaną przekazane bibliotekom działającym przy placówkach szkolnych w Dębnie, Jaworsku, Łoniowej, Maszkienicach, Niedźwiedzy, Porąbce Uszewskiej i Sufczynie. Łączne dofinansowanie wyniesie prawie 30 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną wykorzystane na zakup nowości wydawniczych oraz lektur szkolnych z nowej listy programowej, opracowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest od lat konsekwentnie realizowany. Założenia Programu to między innymi rozbudowa infrastruktury i poszerzenie oferty bibliotek publicznych, promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a także wspieranie polskich autorów i wydawnictw.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .