Mistrzostwa Małopolski w Boksie
SPORT - Aktualności
środa, 22 marca 2017 00:31

To była uczta dla miłośników boksu. Trzydniowe Mistrzostwa Małopolski w Boksie zgromadziły kilkudziesięciu pięściarzy, z kilku klubów małopolskich. Organizatorem zawodów byli:  Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek, Centrum Kultury w Gnojniku, Brzeski Klub Bokserski „Magic Boxing” – Brzesko oraz Małopolski Związek Bokserski.  

W sumie rozegrano ponad czterdzieści walk. W finale – kategoria (JUNIOR) w wadze do 60 kilogramów Maciej Kiwior pokonał Piotra Paradysza 3- 0; w wadze do 64 kilogramów Kacper Salabura wygrał przez RSC z Damianem Brylem, w wadze do 69 kg Kamil Kudel pokonał Damiana Żura 3 – 0, w wadze do 75 kilogramów Oskar Oran wygrał z Szymonem Trybą 3 – 0; w wadze do 81 kilogramów Damian Rojek pokonał Emila Gadula 3 – 0; w wadze do 91 kilogramów Artur Górski wygrał z Dawidem Lolo, a w wadze 91+ Konrad Blicharz pokonał Artura Wronę. Natomiast w kategorii SENIOR: Jarosław Iwanow wygrał z Serhii Kisho 3 – 0; w wadze do 64 kilogramów Jakub Kras pokonał  Tomasza Wykę 3 – 0;  w wadze do 69 kilogramów Jarosław Michalik wygrał z Tomaszem Piotrowskim 2 – 1; w wadze do 75 kilogramów Grzegorz Mardyła pokonał Grzegorza Rożkowicza 3 – 0; w tej samej wadze  Adrian Al. Nasar wygrał z Jakubem Pejko 3 – 0; w wadze do 81 kilogramów Mateusz Pawłowski wygrał z Tomaszem Korbą 3 – 0; w wadze do 91 kilogramów Bartłomiej Guzik pokonał Michała Cygonika przez RSC, natomiast w wadze 91+ klasą dla siebie był Paweł Gołąb wygrywając z Tigranem Petrosjanem 3 – 0. W mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy z Brzeska, Tarnowa, Nowego Sącza, Krakowa, Zabierzowa, Myślenic, Zakopanego, Binczarowej, Wieliczki i Płaszowa. Puchary ufundowali Jacek Soska i Adam Kwaśniak – radni województwa małopolskiego.

Podczas zawodów nagrodzono specjalnymi statuetkami Sławomira Paterka – wójta gminy Gnojnik oraz Władysława Gałęziowskiego (byłego boksera, przedsiębiorcę). – To nagroda za wsparcie przy organizacji Mistrzostw Małopolski w boksie, ale także promocję pięściarstwa  w ogóle – mówili w laudacji doktor Andrzej Surówka oraz Edmund Kubisiak z Małopolskiego Związku Bokserskiego. Celem zawodów jest popularyzacja pięściarstwa na terenie kraju w szczególności w regionie Małopolskim jak i również w Powiecie Brzeskim i Gminie Gnojnik, ale także wyłonienie najlepszych zawodników Małopolski, Mistrzów Małopolski we wszystkich kategoriach wagowych co daje możliwość ubiegania się o stypendia sportowe. Zawody to także Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów.
(mir)


Komentują dla Nas:

Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik

Boks cieszy się niesłabnącą popularnością, będąc od lat jedną z najchętniej oglądanych w Polsce, dyscyplin sportowych. Ja przypomnę, że transmisje z gal bokserskich przyciągają przed telewizory miliony widzów. Sponsorując różne dyscypliny sportu, ale także takie wydarzeni jak Mistrzostwa Małopolski w Boksie, mamy szansę dotrzeć do szerszej grupy mieszkańców Małopolski. Pokazać naszą gminę w całym województwie, jako gminę przyjazną, nowoczesną, nastawioną na sukces, otwartą pomysłami. To nie tylko promocja gminy, ale także promocja boksu – dyscypliny sportu znanej już w antycznej Grecji. Dla mieszkańców naszej gminy była to niepowtarzalna okazja zobaczyć najlepszych pięściarzy z województwa, ale także zawodowców, którzy przy okazji mistrzostw, odwiedzają Gnojnik.

 

Edmund Kubisiak, Małopolski Związek Bokserski

Przez trzy dni Gnojnik był stolicą boksu w Małopolsce. Pragnę serdecznie podziękować władzom samorządowym gminy: wójtowi Sławomirowi Paterkowi, przewodniczącemu Rady Gminy Januszowi Zychowi oraz lokalnym sponsorom, za wsparcie finansowe mistrzostw. Słowa podziękowania należą się także Ewie Świerczek, dyrektorowi Centrum Kultury w Gnojniku oraz dyrekcji szkoły, która gościła nas na hali sportowej. Wszyscy bokserzy byli zachwyceni organizacją imprezy, a przede wszystkim wspaniałym dopingiem i życzliwym przyjęciem. Na pewno chętnie tutaj wrócimy za rok, na kolejne mistrzostwa, ale także przy okazji wakacyjnych wojaży. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy raz jeszcze serdecznie dziękuję. Dziękuje Władysławowi  Gałęziowskiemu za wsparcie, za promocję boksu, ze wielkie serce.

 

Doktor Andrzej Surówka, działacz bokserski, były zawodnik

Za sprawą klubu z Brzeska, boks znowu staje się popularny w naszym regionie. Coraz więcej młodych ludzi garnie się do tej dyscypliny. Na pewno „klimat”, jaki stworzyła gmina Gnojnik, za co władzom należą się słowa uznania, przyczynia się do promocji boksu. Przypomnę, że w tym roku gościliśmy m.in. Mariusza Wacha – człowieka który w boksie osiągnął naprawdę sporo. Walka na pięści jest jednym z najstarszych sportów. Boks znajdował się on w programie antycznych igrzysk olimpijskich. Dla niektórych boks może wydawać się sportem dość brutalnym, ale w rzeczywistości, kiedy zachowa się wszelkie standardy, w tym standardy sędziowania, zawody są stosunkowo bezpieczne dla zawodników. 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .