Reklama
Gnojnik. Parking i chodnik
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 06 kwietnia 2017 01:00

Parking z sześćdziesięcioma miejscami postojowymi oraz budowa chodnika (przełożenie starego i dobudowanie nowego) w ciągu drogi krajowej Brzesko – Nowy Sącz (na części odcinka drogi przebiegającego przez gminę Gnojnik) – to spodziewane efekty uczestnictwa w programie: Subregionalna Infrastruktura Transportowa. Zarówno parking, jak i chodnik, to długo oczekiwane przez lokalną społeczność inwestycje.  Sam parking zostanie zlokalizowany w samym centrum Gnojnika, koło Urzędu Gminy, na działce należącej do gminy, znajdującej się za budynkiem Urzędu i Domu Strażaka w Gnojniku. Parking został zaplanowany jako miejsce typu park & ride oraz bark & ride.

– Oznacza to, że parking będzie służył osobom z Gminy Gnojnik i nie tylko, podróżującym do większych aglomeracji (np. Krakowa, Tarnowa i Nowego Sącza). W centrum Gnojnika będą oni mogli zostawić swoje samochody czy rowery na bezpiecznym, ogrodzonym parkingu z sześćdziesięcioma miejscami postojowymi, a następnie przesiąść się do komunikacji publicznej, zbiorowej. Budowa parkingu jest kolejnym elementem zagospodarowania centrum Gnojnika, bo przypomnę, że mamy także plany rewitalizacji parku czy budowę obiektu pod potrzeby gminnej placówki kultury – podkreśla Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik. Dodajmy, że projekt obejmuje także położenie chodnika przy drodze krajowej Brzesko – Nowy Sącz, na odcinku od stacji paliw w Zawadzie Uszewskiej, przez Gnojnik, aż do skrzyżowania wspomnianej wcześniej drogi krajowej z drogą Gnojnik – Gosprzydowa – Lipnica Dolna. – Stary chodnika zostanie „przełożony”, a tam gdzie nie ma deptaka, położymy nowy. Nie ukrywam, że docelowo chciałbym, aby chodnik pojawił się na całej długości drogi krajowej, przebiegającej przez naszą gminę: od granicy Uszwi z Okocimiem, po granicę Gosprzydowej z Tymową – dodaje wójt Paterek. Dodajmy, że celem projektu „Subregionalna Infrastruktura Transportowa” jest stworzenie zintegrowanego systemu połączeń pomiędzy Subregionem Tarnowskim a Krakowskim Obszarem Metropolitarnym. Projekt polegający na stworzeniu spójnego systemu połączeń komunikacji publicznej, złożony został do dofinansowania  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .