Gmina Dębno. Wszystkie szkoły będą ośmioklasowe
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 08 kwietnia 2017 16:17

Nie będzie żadnej rewolucji w gminnej oświacie. – Reforma edukacji przjedzie u nas bezboleśnie – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski. W grudniu ubiegłego roku weszła w życie nowa ustawa – Prawo oświatowe, wprowadzająca szereg zmian w dotychczasowym systemie edukacji. Do nowych przepisów przystosowują się poszczególne samorządy. Wśród nich jest również Gmina Dębno. Pod koniec stycznia Rada Gminy przyjęła uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe. Ustalone zostały plany sieci szkół podstawowych i klas dotychczasowych publicznych gimnazjów na okres od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2019 roku, a także granice ich obwodów.

Klasy należące do dotychczasowych gimnazjów: w Łysej Górze, Sufczynie, Porąbce Uszewskiej i Woli Dębińskiej zostaną włączone i będą prowadzone w Publicznych Szkołach Podstawowych w wymienionych miejscowościach. Same gimnazja zakończą działalność z dniem 31 sierpnia 2017 roku. Zgodnie z uchwałą powstał również projekt planu sieci i granic obwodów ośmioletnich szkół podstawowych, które będą prowadzone przez Gminę Dębno od dnia 1 września 2019 roku. Docelowo na terenie gminy działać będzie 10 szkół podstawowych, które będą odpowiadać obecnie istniejącym placówkom szkolnym.- To model docelowy. W wyniku reformy żadne nauczyciel, pracownik obsługi szkół nie straci u nas pracy. Dla nas oświata to zadanie priorytetowe, sporo inwestujemy w rozwój bazy, ale także w zakup pomocy naukowych i dydaktycznych, w rozwój dzieci i młodzieży  – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .