Reklama
Uszew. Droga krzyżowa
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 13 kwietnia 2017 01:00

Tradycja dróg krzyżowych w plenerze jest bardzo stara, a miejsc, gdzie rozważa się Mękę Pańską, jest wiele. Jednym z nich jest Kalwaria Zebrzydowska, w której co roku w Wielkim Tygodniu odbywa się niezwykłe Misterium. Osiem lat temu, Panowie z grupy teatralnej działającej przy świetlicy wiejskiej w Uszwi postanowili zorganizować w swojej miejscowości niezwykłą Drogę Krzyżową połączoną ze scenami pasyjnymi. Wierni rozważali kolejne stacje, idąc tak, jak kiedyś szli mieszkańcy Jerozolimy.

Każdego roku wyruszaliśmy z innej strony parafii, kierując się pod kościół parafialny, gdzie następowały najbardziej wzruszające sceny - ukrzyżowania i śmierci Pana Jezusa. Nabożeństwo kończyła Komunia Święta oraz błogosławieństwo udzielone przez Ks. Prałata Jana Kudłacza. Tak było i tego roku. 1 kwietnia licznie przybyli parafianie i goście zgromadzili się na „Skotnicy” przy domu państwa Chmielarz, by po raz kolejny wędrować za Jezusem dźwigającym krzyż.W przygotowanie drogi krzyżowej zaangażowało się wiele osób. Na szczególne słowa uznania zasługują aktorzy, którzy odegrali swoje role przekonująco i z dużym zaangażowaniem. Dramaturgię scen Męki Pańskiej podkreślały kostiumy, scenografia i rekwizyty.

Lucyna WnękKomentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .