Czchów: Sześć szkół w gminie
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 25 kwietnia 2017 20:40

Reforma oświaty stała się faktem. Niebawem znikną sześcioletnie szkoły podstawowe i trzyletnie gimnazja – zamiast tego dzieci będą uczyły się w ośmioklasowych szkołach podstawowych.

Pod koniec marca Rada Miejska w Czchowie ustaliła sieć szkolną w gminie oraz granice szkolnych obwodów (zarówno w okresie przejściowym, jak i po wygaszeniu gimnazjów). I tak Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jurkowie włączono do ośmioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jurkowie, w tym; Publiczne Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach do ośmioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach; Publiczne Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Tymowej do ośmioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Tymowej, Publiczne Gimnazjum w Tworkowej do ośmioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tworkowej, Publiczne Gimnazjum w Złotej do ośmioletniej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Złotej. Wygaszone będzie także czchowskie Gimnazjum. Po reformie uczniowie będą uczyli się w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie. – Reforma może spowodować, że kilkunastu nauczycieli straci pracę. Oczywiście ze swojej strony zrobię wszystko, by skutki zmian, były jak najmniej dokuczliwe dla środowiska nauczycielskiego. Wierzę, że reforma obejdzie się kosztem dzieci, obniżenia poziomu edukacji, który u nas – co wynika z testów kompetencji – był najwyższy w powiecie, był jednym z najwyższych w województwie, znacznie powyżej średniej krajowej – ocenia burmistrz Chudoba.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .