Gmina Dębno: Sporo na drogi
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 02 maja 2017 21:02

Remonty dróg wraz z całą towarzyszącą im infrastrukturą, budowa chodników, modernizacja „starych” deptaków, oznakowanie i oświetlenie jezdni, to priorytety działania samorządu gminnego w kadencji 2014 – 2018 – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.

W marcu podpisana została umowa na zadanie, obejmujące cząstkowy remont i uzupełnienie ubytków nawierzchni dróg w miejscowościach leżących na terenie Gminy Dębno. Wykonawcą zadania, wybranym w drodze postępowania, została firma Dróg-Bud z Łoniowej. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to połowa czerwca bieżącego roku. Długo oczekiwana przez mieszkańców wiosenna pogoda jest również okazją do rozpoczęcia sezonu inwestycyjnego. W ostatnich tygodniach w gminie Dębno zostały zrealizowane pierwsze prace, związane z przebudową dróg gminnych i rowów przydrożnych.
Zakres przeprowadzonych robót objął umocnienie elementami betonowymi rowów przy drogach gminnych: Doły na Wygon, Doły Podlesie, Jaworsko Przez Wieś, Łoniowa Rynek – Polowice, Łoniowa Góra, Łoniowa Pańskie Pola oraz Sufczyn Zamieście. Dodatkowo, w Jaworsku wykonano podparcie korpusu drogi gminnej. Inwestycje zostały zrealizowane dzięki środkom pochodzącym z Funduszu Sołeckiego. Prace wykonał Zakład Usług Komunalnych Gminy Dębno. Zdaniem wójta Wiesława Kozłowskiego wykonano je sprawnie. – Natomiast większe prace remontowe rozpoczną się niebawem – mówi włodarz gminy.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .