Reklama
Gnojnik. Będzie nowa droga Brzesko – Nowy Sącz?
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 11 maja 2017 01:00

20 kwietnia odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące propozycji przebiegu nowych tras drogi krajowej nr 75 dla Gminy Gnojnik. Zapraszamy do składania pisemnych wniosków, postulatów i uwag dotyczących prezentowanych rozwiązań.
Materiały informacyjne dotyczące wariantów trasy dostępne są na stronie internetowej (www.dk75.pl) oraz w siedzibie Urzędu Gminy w Gnojniku (I piętro, pokój nr 13).


Zachęcamy do składania bezpośrednio do Wykonawcy lub za pośrednictwem Urzędu Gminy, pisemnych wniosków, postulatów i uwag dotyczących prezentowanych wariantów przebiegu drogi DK75.
Zaprezentowane warianty nie spełniły jednak oczekiwań lokalnej społeczności i żaden z 5 nie został pozytywnie zaopiniowany. Dlatego Wójt i Rada Gminy w Gnojniku przedstawili własne korytarze przebiegu nowo projektowanej drogi tak, aby ominąć w znacznym stopniu tereny zabudowane. W ślad za tym zostały zorganizowane zebrania wiejskie, aby nowe warianty zaprezentować mieszkańcom. Opinia mieszkańców, który wariant dla danej miejscowości jest najkorzystniejszy została ujęta w postaci uchwały zebrania wiejskiego. Te dokumenty będą załącznikiem do stanowiska Urzędu i Rady Gminy w Gnojniku, oraz wszystkich ankiet, jakie wpłyną do Urzędu– mówi wójt Sławomir Paterek. Za kilka miesięcy poznamy ostateczny wariant przebiegu drogi, nad którym będą pracowali eksperci.
Dla nas budowa nowej drogi, z racji poprawy bezpieczeństwa jak również rozwiązania problemu z włączeniem się z dróg podrzędnych do drogi krajowej jest bardzo ważne. W związku z tym, że obecna trasa dzieli miejscowości tj. Uszew i Gnojnik na pół, wyprowadzenie tranzytu poza centra miejscowości ma ogromne znaczenie ze względu na bezpieczeństwo. Obecnie często dochodzi do kolizji, potrąceń jak również tragicznych wypadków. – dodaje wójt Sławomir Paterek.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .