Reklama
Czchów. Biegi i święto
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 23 maja 2017 08:27

Po raz 20. w Czchowie odbył się Bieg Floriański, który zgromadził sporo drużyn: dzieci, młodzieży, strażaków i biegaczy niezrzeszonych. Trasa Biegu została wyznaczona wokół Rynku, a następnie ulicą Węgierską do Miejskiego Parku Zieleni i Rozrywki, ścieżką przecinającą go w kierunku plebanii, obok kościoła i z metą na plantach naprzeciw Magistratu. Bieg zakończyło wręczenie medali, dyplomów, nagród oraz flag państwowych. Kolejnym punktem uroczystości były obchody Gminnego Dnia Strażaka. Poczty sztandarowe oraz strażacy wszystkich jednostek OSP z gminy Czchów zebrały się pod remizą OSP Czchów i stamtąd prowadzone przez orkiestrę strażacką ze Złotej pod batutą Egeniusza Grzanki przemaszerowały pod figurę św. Floriana na Rynku. Tu delegacja honorowa - Burmistrz Czchowa i Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Marek Chudoba, Komendant Gminny Z OSP RP dh Piotr Musiał oraz Prezes Zarządu OSP Czchów dh Jerzy Wojakiewicz - złożyła kwiaty, a następnie wszyscy przemaszerowali na plac na przeciw podcieni, gdzie odbyła się dalsza oficjalna część uroczystości. Flaga załopotała na maszcie, Komendant OSP Czchów dh Stanisław Kozdrój złożył raport o gotowości wszystkich jednostek OSP gminy Czchów do uroczystości przed Komendantem Powiatowym PSP Brzesko st. bryg. dhem Piotrem Strojnym. Burmistrz Czchowa, a zarazem Prezes Zarządu Gminnego Z OSP RP Marek Chudoba złożył wszystkim strażakom najlepsze życzenia z okazji Gminnego Dnia Strażaka, podziękował za ofiarną służbę i pomoc mieszkańcom gminy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, za współpracę z samorządem oraz uświetnianie uroczystości patriotycznych, kulturalnych i religijnych na terenie gminy, życzył powodzenia, wytrwałości i siły w dalszym pełnieniu służby na rzecz społeczności lokalnych. Do życzeń dołączyli się goście: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej i Komendant Gminny ZOSP RP.


Następnie zostały wręczone odznaczenia strażackie. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa przyznano druhom: Mirosławowi Janikowi, Robertowi Jakóbczykowi i Józefowi Mendel. Srebrne Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali druhowie: Dominik Kotas, Jarosław Gurgul i Grzegorz Baczewski. Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa - druhowie: Paweł Proficz, Michał Skorupski, Krzysztof Maciaś i Andrzej Kornaś, natomiast odznakę "Strażak Wzorowy" otrzymał dh Tomasz Janik. OSP Czchów zaprezentowała pokaz akcji ratowniczej w wypadku drogowym, w którym w samochodzie został zakleszczony człowiek. Akcja przebiegała z użyciem nożyc do cięcia karoserii oraz sprzętu medycznego do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Widowiskową akcję przeprowadzoną sprawnie i profesjonalnie przez naszych strażaków ochotników warto było obejrzeć, by uświadomić sobie jak ważny jest czas, sprawność, przeszkolenie strażaków ochotników, ich ofiarność i odwaga; jak ważna jest pomoc naszych jednostek OSP w wypadkach drogowych i innych zdarzeniach, gdzie mamy do czynienia z zagrożeniem życia i zdrowia ludzkiego.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .