Budowa ulicy na osiedlu Słotwina
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 13 czerwca 2017 10:11

Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę zwiększającą dotację na trzeci etap prac związanych z budową dróg na osiedlu Słotwina. Za blisko 350 tysięcy złotych wybudowany zostanie ćwierćkilometrowy odcinek ulicy Generała Władysława Sikorskiego.

-Budowa dróg na osiedlu Słotwina to inwestycja wielomilionowa, realizowana za pieniądze z budżetu gminy, dlatego jest etapowana. W tym roku wykonany zostanie trzeci jej etap, jeśli radni przyznają pieniądze na ten cel, będzie ona kontynuowana w latach następnych – mówi naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i komunalnej, Bogdan Dobranowski.

Budowa dróg na Słotwinie rozpoczęła się w 2015 roku, wtedy wykonano drogi wjazdowe na jego teren od strony ulic Kołłątaja, Solskiego i Okulickiego. W ubiegłym roku położono nawierzchnię na najbardziej uczęszczanej ulicy Jana Pawła II, codziennie korzysta z niej setki mieszkańców osiedla zmierzających do szkół, w stronę pływalni, czy kościoła.

 

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .