Czchów. Nalot oficerów NATO
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 17 czerwca 2017 19:56

PI0 1313Kilkunastu, emerytowanych oficerów z armii krajów Paktu Północnoatlantyckiego odwiedziło dzisiaj Czchów. Wybór tego miasta nie jest dziełem przypadku: od kilku lat mieszka tutaj pułkownik Jerzy Jankowski, który był polskim przedstawicielem Polski przy NATO (dokładnie rzecz ujmując szefował w Polskiemu Narodowemu Przedstawicielstwu Wojskowemu przy Kwaterze Głównej Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie (SHAPE). Byli już przedstawicieli, w większości emerytowani oficerowie armii sojuszniczych założyli stowarzyszenie. Spotykają się co dwa lata w innym kraju. Mieli już spotkanie w Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii. 

–  Nie wyobrażałem sobie, by nasze spotkanie w Polsce, nie odbyło się w Czchowie. To miejsce zauroczyło mnie przed wieloma laty – mówił w rozmowie z naszą redakcja pułkownik Jankowski. Dzisiaj oficerowie spotkali się z samorządowcami Czchowa. Nie zabrakło burmistrza Marka Chudoby oraz sekretarza gminy Jarosława Gurgula. – Ciesz mnie, że pan pułkownik pamięta o naszym mieście, naszym bo odkąd w nim zamieszkał to także jego miasto. Pułkownik Jerzy Jankowski jest bez wątpienia doskonałym ambasadorem gminy Czchów wśród sojuszników z NATO.  Dał się poznać z jak najlepszej strony – ocenia burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. Jak podkreśla gospodarz gminy pomimo licznych obowiązków jest on od lat ambasadorem Czchowa, który wspiera i promuje w każdy możliwy sposób. Od lat jest zaangażowany w finansowe wsparcie akcji biblioteki pn. „Kup książkę dla biblioteki”. Jego kontakty, znajomości walnie przyczyniły się do skutecznego zaproszenia do Czchowa oficjalnej orkiestry działającej przy strukturach NATO, która gościła na Baszta Jazz Festiwalu w 2014 roku. Sekretarz Jarosław Gurgul podkreśla, ze na trasie wizyty gości znalazły się m.in. czchowski Rynek, Baszta i zabytkowy kościół. – Nasi sojusznicy byli zachwyceni – podkreśla Jarosław Gurgul. Dodajmy, ze w poniedziałek grupa odwiedzi tarnowskie Zakłady Mechaniczne, gdzie produkowana jest bron dla wojska, nie tylko polskiego.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .