Reklama
Brzesko. Jutro otwarcie Muzeum Regionalnego
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 19 czerwca 2017 20:10

Jutro, 20 czerwca, oficjalnie rozpocznie działalność Muzeum Regionalne w Brzesku. Siedziba nowej, jakże potrzebnej w mieście placówki, mieści się w samym centrum miasta. – Już w 2003 r zgłosiłem na sesji Rady Miejskiej wniosek o utworzenie muzeum w Brzesku widząc, jak ziemia brzeska traci bezpowrotnie wiele pamiątek z przeszłości. Dzięki obecności w samorządzie mogłem konsekwentnie zabiegać u władz miasta o tą potrzebną instytucję. Po 14 latach stało się: 20 czerwca zostanie otwarte Muzeum Regionalne w Brzesku, ul. Kościuszki 2. Podstawowym zadaniem tej placówki będzie gromadzenie eksponatów i przekazywanie wiedzy o przeszłości naszego miasta obecnym i przyszłym pokoleniom oraz turystom odwiedzającym nasz gród - mówi inicjator powstania placówki, radny miejski, a zarazem szef zarządu osiedla Starówka, Adam Kwaśniak.

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka podkreśla, że idea powstania Muzeum jest jak najbardziej słuszna. – Chcemy, by w przyszłości placówka miała nie tylko charakter instytucji, w której jest stałą ekspozycja, ale także zajęła się gromadzeniem, przetwarzaniem informacji na temat Brzeska i okolic. Cudzo nam nie tylko o materialne ślady: w postaci eksponatów, ciekawych zdjęć, dokumentów, ale też ich digitalizację, by organizowano tutaj konferencje naukowe, popularno – naukowe, seminaria. Moim marzeniem jest organizowanie w tym miejscu żywych spotkań z historią miasta i powiatu. Mam nadzieję, że w przyszłości, jak powstanie Muzeum Browaru Okocim, nasza placówka będzie częścią większej trasy historycznej po mieście – dodaje burmistrz Wawryka. Otwarcie Muzeum Regionalnego, jutro, 20 czerwca o godzinie 17.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .