Reklama
Woda niezdatna do picia i kąpania się
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 czerwca 2017 20:14

Mamy bardzo złe wieści dla mieszkańców gmin: Brzeska, Dębno, Wojnicz i Zakliczyn. Woda z ujęcia wody w Łukanowicach, w gminie Wojnicz, jest całkowicie niezdatna do picia, nawet po przegotowaniu. Nie wolno się w niej kąpać, robić prania. Nadaje się jedynie do celów sanitarnych. W wodzie stwierdzono nieznaczne, ale jednak przekroczenie jednego szczepu bakterii niebezpiecznych dla zdrowia człowieka.

Do kiedy tak będzie. Nie wiadomo. Kolejne badania Stacja Sanitarno Epidemiologiczna wykona jutro. Jeśli okaże się, że poziom bakterii spadnie do dozwolonego normą polską, z wody będzie można korzystać. Jak powiedziano nam w Sztabie Kryzysowym: władze Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku (właściciel ujęcia wody) robią wszystko, by sytuacja wróciła jak najszybciej do normy. – Już uruchomiamy dostawy wody. Do rana będzie w akcji sześć beczkowozów. Przypomnę, że woda nadaje się do celów sanitarnych. Przekroczenie bakterii jest niewielkie, ale nie wolno jej spożywać – tłumaczy burmistrz Grzegorz Wawryka. Przez cały czas ujęcie jest przez nas monitorowane. Wójt Dębna Wiesław Kozłowski podkreśla, że w razie potrzeby gmina wraz z Rpwik zapewni dostawy wody. Na razie komunikaty i harmonogram dostarczenia wody będą podawane przez policję i straż oraz na stronach miasta i gmin.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .