Gmina Dębno: Wojna z azbestem
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 24 czerwca 2017 21:36

Każdy, kto jest mieszkańcem gminy Dębno, posiada tutaj posesję z budynkiem/budynkami pokrytymi eternitem zawierającym azbest, może skorzystać z pomocy samorządu. Mowa o dotacji na odbiór i utylizację.

Po raz kolejny na terenie Gminy Dębno realizowany jest program „Odbiór, transport i unieszkodliwianie materiałów zawierających azbest”. W ramach programu gmina zapewnia bezpłatny odbiór i utylizację szkodliwych dla zdrowia substancji, zalegających na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Właściciel budynku, który chce skorzystać z programu, musi zadbać o to, by materiały przeznaczone do odbioru były ułożone na twardej nawierzchni (na przykład na betonie czy drewnianych paletach). Aby przystąpić do programu, niezbędne jest posiadanie nieruchomości na terenie Gminy Dębno oraz zgłoszenie, którego można dokonać do końca sierpnia: osobiście w Urzędzie Gminy (pokój 205) lub telefonicznie, pod numerem (14) 631 85 75. Azbest odbierany będzie we wrześniu i październiku bieżącego roku. – Zachęcam do skorzystania z naszej propozycji. To znacznie obniży koszty wymiany pokrycia dachowego i uczyni nasze środowisko naturalne: zdrowszym i bezpieczniejszym – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .