Reklama
Brzesko. Za nami święto miasta
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 27 czerwca 2017 22:08

W sumie kilka tysięcy osób bawiło się podczas trzydniowego święta miasta. Dni Brzeska to jedna z największy imprez plenerowych w regionie. Tradycyjnie już odbywa się w weekend rozpoczynający wakacje i okres lata. W tym roku Dni Brzeska zainaugurowane zostały w piątek na Rynku koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej, która zagrała największe przeboje muzyki rozrywkowej, klasycznej i wojskowej. W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym Dni Brzeska oficjalnie otworzył burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka w czasie wernisażu wystawy Andrzeja Krupińskiego „Zabytki ziemi brzeskiej w akwarelach i rysunkach” połączony z koncertem młodzieży z MOK. Wystawa Krupińskiego to pokłosie jego wieloletnich związków z regionem. Przypomnijmy, że ten znany rysownik, historyk sztuki, jest autorem setek prac dokumentujących przeszłość naszego regionu. – Mam nadzieję, że poprzez te akwarele nie tylko utrwalam piękno tej ziemi, ale także zachęcam do zwiedzenia jej przez innych – mówił naszej redakcji doktor Krupiński.  Burmistrz Grzegorz Wawryka dziękował artyście za wielkie serce. – Jest Pan niestrudzonym ambasadorem Brzeska, poprzez swoją twórczość - mówił gospodarz miasta.

Konkurs dla czworonogów

Natomiast w sobotę przed południem w ogrodzie jordanowskim już po raz 10. odbyły się wybory na najsympatyczniejszego psa, w jury zasiadali Adam Kwaśniak, Justyna Wójtowicz-Woda oraz Olga Kwaśniak-Cieślik. Nagrody główne w konkursie wywalczyli Daisy, której właścicielką jest Iwona Słowiak (w kategorii psa rasy dużej) oraz staffordshire bull terrier, której właścicielem jest Aleksandra Wołek (w kategorii psa rasy małej). Dyplom przyjaciela zwierząt, za działalność na rzecz zwierząt otrzymała Małgorzata Toboła. Nagrodę specjalną – rower ufundowany przez zarząd osiedla Stare Miasto wylosowała Kinga Cięciwa. Przypomnijmy, że pomysłodawca konkursu jest Adam Kwaśniak, od lat radny Rady Miejskiej w Brzesku, a zarazem szef – przewodniczący Zarządu „Starówka” w Brzesku. – Pomimo tylu lat nasz konkurs cieszy się ogromnym uznaniem w oczach właścicieli czworonogów, ale także innych mieszkańców miasta. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że warto było przed dziesięcioma laty go zainaugurować. Laureatom gratuluję, a władzom miasta Brzeska dziękuję za ufundowanie nagród i upominków – mówi w rozmowie z nami radny Adam Kwaśniak.

Blok dla dzieci

Po godzinie 15.00 rozpoczął się blok programowy, który odbywał się na Placu Kazimierza Wielkiego. Były występy taneczne i muzyczne dzieci – podopiecznych Miejskiego Ośrodka Kultury, widzowie z zachwytem przyjęli występ Krakowskiej Orkiestry Salonowej z solistą opery krakowskiej, Markiem Kotarbą. Po południu widownię wypełniła młodzież, na scenie grały zespoły Week And Roll i The Seeds. Wielkim zainteresowaniem cieszył się konkurs browaru Okocim, w czasie którego można było wygrać cenne nagrody. Tuż przed 21.00 sceną zawładnęła znana polska wokalistka młodego pokolenia – Jula. Do jej największych przebojów należą : „Dobrego dnia”, „Za każdym razem”, „Nie zatrzymasz mnie”.

Stefano Terrazzino i Coma
 
Natomiast niedzielne świętowanie Dni Brzeska rozpoczęło się występami dzieci i młodzieży z Miejskiego Ośrodka Kultury, a  dla dzieci na widowni przygotowano konkursy z nagrodami. Gromkimi brawami widzowie nagradzali show taneczno-akrobatyczne Andrzeja Starowicza, które prezentowane w dwóch częściach przyciągnęło na Plac Kazimierza Wielkiego sporą grupę oglądających. Pokaz musztry oraz ćwiczenia bojowe zaprezentowali mali strażacy z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Jadownik.Po południu widzów bawił Tomasz Mika, który wystąpił z koncertem „Piosenki znane i lubiane”, na scenie prezentował się także zespół Ciryam, z „Bajkowym musicalem” wystąpili Sara i Jędrek. Do tańca i śpiewów znanych włoskich przebojów porwali widzów Stefano Terrazzino z zespołem. Ten znakomity tancerz i doskonały wokalista przyciągnął wielką liczbę widzów, którzy świetnie się bawili.Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół Coma, który w swojej twórczości inspiruje się dorobkiem Illusion, Pearl Jam czy Led Zeppelin. – Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy przyjechali do Brzeska z całej gminy, a także z sąsiednich powiatów. Dziękuję za to, że święto miasta obchodzone było kulturalnie i bezpiecznie – mówił na zakończenie Dni Brzeska, burmistrz Grzegorz Wawryka.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .