Reklama
Wodociąg w Porębie będzie ukończony
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 09 lipca 2017 12:52

W Tarnowie, w obecności marszałka Stanisława Sorysa odbyło się uroczyste przekazanie umowy na dofinansowanie czwartego, ostatniego odcinka wodociągu w Porębie Spytkowskiej. Ogółem inwestycja, która zakończona zostanie w kwietniu 2019 roku kosztować będzie 3,5 miliona złotych, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich gmina dostanie 1,8 miliona, resztę dołoży z własnego budżetu. Przetarg na wyłonienie wykonawcy odbędzie się jeszcze w tym roku.

-Poręba to ostatnia miejscowość w gminie, w której jeszcze nie wszyscy mieszkańcy mają wodę, bardzo się cieszę, że mogę im przekazać dobrą wiadomość o tym, że ich kłopoty skończą się już wiosną 2019 roku. Wielkie słowa uznania należą się radnemu Stanisławowi Górze, który był jednym z inicjatorów budowy, od lat zabiegał o to, aby inwestycja się zaczęła i w kolejnych latach była finansowana. To on w trudnych sprawach negocjował z mieszkańcami – mówi burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

-Poręba liczy ponad 2,5 tysiąca mieszkańców, w tej chwili około jedna trzecia z nich nie ma jeszcze dostępu do wodociągu – wyjaśnia radny Stanisław Góra. –Ze względu na ogrom inwestycji już na samym początku jej realizacji została ona podzielona na etapy. W pierwszym wybudowana została główna magistrala łącząca Brzesko z Porębą, warto przypomnieć, że pierwszy etap finansowany był tylko z pieniędzy z budżetu gminy. Kolejne dwa etapy polegały na rozbudowie sieci i przyłączaniu do niej kolejnych ulic i osiedli. Ogółem wybudowano 27 kilometrów sieci wodociągowej, w czwartym etapie budowy powstanie kolejnych 13 kilometrów.

Radny Góra mówi także, że budowa wodociągu w Porębie Spytkowskiej była bardzo trudna ze względu na teren wsi. Jest on bardzo zróżnicowany, stąd pojawiła się konieczność budowy przepompowni. –W imieniu mieszkańców chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do budowy wodociągu – burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce, ale także naczelnikowi Bogdanowi Dobranowskiemu, Antoniemu Staszczykowi i kierownikowi Biura Funduszy Europejskich Rafałowi Najdale. Dziękuję także radnym, którzy nie szczędzili pieniędzy na to, aby inwestycja była realizowana.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .