Reklama
Najlepsi policjanci w Małopolsce
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 lipca 2017 19:15

Sierżant sztabowy Krzysztof Gniadek i sierżant Paweł Witkowski byli bezkonkurencyjni i pokonali 20 drużyn z województwa małopolskiego – są mistrzami w patrolowaniu ulic. Wykazali się wysoką sprawnością fizyczną, doskonałą znajomością przepisów, celnym okiem i szybkością obezwładnienia napastnika. Tytuł najlepszego patrolu w Małopolsce jest powodem do dumy, ale także zobowiązaniem. Tak dobrego miejsca na podium policjantom pogratulował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Paweł Dzierżak. Obiekty Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie stały się we wtorek (27 czerwca) areną zmagań policjantów w ramach kolejnej, XXIV edycji Turnieju Par Patrolowych. W zawodach wzięło udział 21 drużyn reprezentujących jednostki Policji z województwa małopolskiego. Do rywalizacji o miano najlepszych stanęli również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Brzeską jednostkę reprezentowali:  Krzysztof Gniadek i Paweł Witkowski z Wydziału Prewencji KPP w Brzesku. Policjanci zwyciężyli, w pokonanym polu pozostawiając m.in.  policjantów z KMP w Tarnowie i z KMP w Krakowie.


W ramach Turnieju przeprowadzono 4 konkurencje: zawody strzeleckie, pokaz technik obezwładniania osób, test wiedzy zawodowej oraz tor przeszkód. W każdej z tych konkurencji brzescy policjanci plasowali się w ścisłej czołówce, co złożyło się ostatecznie na znakomite I miejsce.
Sierż. szt. Krzysztof Gniadek w Policji służy od 9 lat w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym KPP w Brzesku. Jest też instruktorem wyszkolenia strzeleckiego. Sierż. Paweł Witkowski policyjny mundur założył w 2013 roku; obecnie jest przewodnikiem psa służbowego. Sport i strzelectwo to zainteresowania obu mundurowych. Prywatne pasje policjantów przekładają się na ich osiągnięcia i wyniki w służbie. Obaj mundurowi służą brzeskiej jednostki, na co dzień m.in. patrolując ulice Brzeska i biorąc udział w zabezpieczeniach imprez masowych.
To nie pierwszy sukces brzeskich policjantów. W ubiegłym roku nasz patrol brał udział w Turnieju Par Patrolowych osiągając II miejsce w województwie, a V na szczeblu krajowym. Dodatkowo sierż. szt. Krzysztof Gniadek 13 sierpnia 2016r. wziął udział w Pierwszym Charytatywnym Biegu na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach „Dzieci – Dzieciom” w Warszawie zajmując 15 miejsce w stawce 130 policjantów, w biegu na dystansie 5 kilometrów.


(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .