Reklama
Porąbka Uszewska doceniona
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 13 lipca 2017 19:18

Porąbka Uszewska ma prawo dzierżyć tytuł „Piękna Małopolska Wieś”. Miejscowość została wyróżniona przez Samorząd Województwa Małopolskiego, który ogłosił wiosną tego roku rozpoczęcie kolejnej edycji  konkursu pod nazwą „Niezwykła Małopolska Wieś 2017”. Rywalizacja, do której przystąpiły 43 sołectwa z całego województwa, odbyła się w dwóch kategoriach: „Nowatorska Małopolska Wieś” i „Piękna Małopolska Wieś”. Na wniosek Wójta Gminy Dębno, w kategorii „Piękna Małopolska Wieś” wyróżniona została Porąbka Uszewska. Każda gmina z terenu województwa miała prawo zgłosić do rywalizacji jedno sołectwo. Zgłoszenia zawierały charakterystykę wsi oraz podejmowane działania na rzecz zmiany wizerunku i ochrony dziedzictwa kulturowego, a także inicjatywy społeczne.


Sołectwa, które zdobyły najwyższą liczbę punktów, przeszły do kolejnego etapu, którego kluczowym elementem była tak zwana wizja terenowa. Komisja konkursowa osobiście odwiedziła wszystkie sołectwa, które zakwalifikowały się do drugiej rundy. W kategorii „Piękna Małopolska Wieś”  pierwsze trzy miejsca przyznano miejscowościom: Ostrów, Zalipie i Siedlce. Komisja wyróżniła również trzy sołectwa, wśród których znalazła się położona w Gminie Dębno Porąbka Uszewska. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione w konkursie miejscowości otrzymają pomoc finansową w formie dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego. – Na pewno Porąbka na te laury zasługiwała, mieszkańcom gratuluję – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .