Reklama
Szkoła przyszłości z unijną kasą
WYDARZENIA - Dębno
środa, 02 sierpnia 2017 20:02

Rozbudowa i remonty szkół, budowa nowej hali sportowej w Dębnie, rewitalizacja boisk szkolnych oraz środki na dodatkowe zajęcia i wyposażenie placówek oświaty – to najlepsze dowody na to, że traktowanie oświaty jako priorytetu w gminie Dębno, to nie czcze „gadanie, ale rzeczywistość. – Tylko na oświatę udało się nam do tej pory ściągnąć ponad 5,5 miliona złotych, dodatkowych środków – wylicza wójt Wiesław Kozłowski.


Pierwszego czerwca tego roku tutejszy samorząd przystąpił do realizacji „Szkoła przyszłości 2.0 – rozwój i modernizacja szkół Gminy Dębno”. Projekt potrwa 19 miesięcy: zakończony zostanie w grudniu 2018 roku. W projekcie wezmą udział Publiczna Szkoła Podstawowa w Łoniowej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Maszkienicach, Zespół Szkół w Woli Dębińskiej, Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej, Zespół Szkół w Sufczynie (uczniowie gimnazjum), Zespół Szkół w Łysej Górze (uczniowie szkoły podstawowej). Jak wylicza Justyna Wojtowicz – Woda, sekretarz gminy, a zarazem szefowa wydziału zajmującego się oświatą w gminie, w projekcie weźmie udział 309 uczniów oraz 72 nauczycieli. Zaplanowano organizację zajęć pozalekcyjnych – wyrównawczych i rozwijających, zakup sprzętu TIK – doposażenie pracowni informatycznych, zakup pomocy dydaktycznych związanych z realizacją zajęć (na przykłąd geograficznych, chemicznych, matematycznych, etc.). Ponadto przewidziano wiele wyjazdów edukacyjno – studyjnych oraz  kursów/szkoleń dla nauczycieli z zakresu TIK i metody eksperymentu. Wartość projektu: 998.516,40 zł Wartość dofinansowania aż 948.590,50 zł (90 procent). Jak mówi wójt Kozłowski właśnie w celu wsparcia edukacyjnego uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, Gmina Dębno podpisała umowę z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości na realizację projektu pod nazwą „Szkoła przyszłości 2.0 – rozwój i modernizacja szkół Gminy Dębno”. Wniosek o dofinansowanie tego projektu został wcześniej pozytywnie rozpatrzony przez Zarząd Województwa Małopolskiego. – Naszym celem jest rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów placówek szkolnych, których organem prowadzącym jest Gmina Dębno, poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych i doposażenie pracowni przedmiotowych, a także wzrost umiejętności nauczycieli w zakresie kompetencji cyfrowych oraz nauczania metodą eksperymentu. Dodam jeszcze, że program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - mówi wójt Kozłowski.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .