Lewniowa. Będzie klub seniora
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 10 sierpnia 2017 20:43

Kilkanaście dni temu rozpoczęły się prace remontowe w pomieszczeniach Domu Strażaka w Lewniowej, realizowane w ramach projektu mającego na celu utworzenie Klubu Senior +, aktywizującego społecznie, kulturalnie, sportowo i rekreacyjnie osoby starsze.
W ramach prac zaplanowano dostosowanie obiektu do potrzeb seniorów, a także osób niepełnosprawnych. Sam klub obejmował będzie pomieszczenie ogólnodostępne, wyposażone w stoły i krzesła – pełniące funkcję sali spotkań, zaplecze kuchenne wyposażone w urządzenia i naczynia do przygotowania i spożycia posiłków, łazienkę oraz wydzielone miejsce, pełniące funkcję szatni dla seniorów. – W placówce zorganizowane będzie również pomieszczenie klubowe wyposażone w sprzęt RTV, laptop, kanapy i fotele. Prace remontowo-budowlane kosztować będą ponad 280 tys. zł, z czego 125 tys. zł stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Bardzo serdecznie chcę w tym miejscu podziękować minister Józefie Szczurek – Żelazko za poparcie – podkreśla wójt Sławomir Paterek.


(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .