Na kręgielni w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 21:01

Od kilkunastu lat brzeska kręgielnia jest miejscem turnieju kręglarskiego dla niewidomych i słabowidzących, którego organizatorem jest Tarnowskie Stowarzyszenie Niewidomych i Stowarzyszanie Cross z Warszawy. Jak co roku patronat nad imprezą sprawuje burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. W tym roku zawody rozegrano po raz 13. – Impreza cieszy się ogromną popularnością, w tym roku brało w niej udział 15 drużyn z całej Polski. Rozgrywki trwały dwa dni, zaczęły się w piątek a skończyły w minioną sobotę. Chcę serdecznie podziękować władzom miasta, burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce oraz dyrektorowi i wszystkim pracownikom Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówi prezes Tarnowskiego Stowarzyszenia Niewidomych, Kazimierz Curyło.

Jak mówi Kazimierz Curyło w życiu osób niewidomych i słabowidzących występują bardzo poważne ograniczenia, ale nie oznacza to utratę innych możliwości, które również występują i są znaczne. Warto pamiętać, że pomagając osobom niewidomym i słabowidzącym, przez dostosowywanie środowiska i naszych zachowań do ich potrzeb, należy przede wszystkim zrozumieć niewidoczne dla ludzi widzących motywy ich zachowania i ich problemy. Oczywiście istotnym elementem tej pomocy jest integracja środowiska osób niewidomych i słabowidzących zarówno pomiędzy sobą, jak i pozostałą częścią społeczeństwa. – Dlatego Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspiera organizację imprezy od 13 już lat i będzie ją wspierał nadal – deklaruje Marek Dadej, kierownik Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .