Reklama
Doły. Plon niesiemy plon…
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 21:01

Za nami kolejna odsłona święta plonów. Tym razem już w niedzielę 13 sierpnia 2017 roku odbyły się w Gminie Dębno Dożynki. W tym roku gospodarzem uroczystości było sołectwo Doły. – Wszystkim organizatorom, w tym mieszkańcom Dołów za ciepłe przyjęcie rolników, za aktywne włączenie się w przygotowanie imprezy, serdecznie dziękuję – mówi wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

Tradycyjnie już obchody rozpoczęły się nabożeństwem. Msza święta dziękczynna miała miejsce w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Porąbce Uszewskiej. Ważnym punktem obchodów był XIV Gminny Konkurs Wieńców Dożynkowych. Do rywalizacji stanęli w tym roku przedstawiciele dwunastu sołectw. Eksperci zwrócili uwagę na wysoką jakość przygotowanych prac, szczególnie zachowanie wierności tradycyjnym technikom wykonania wieńców. Delegacja wieńcowa z Jastwi otrzymała kwalifikację do występu na tegorocznych Dożynkach Województwa Małopolskiego. Nagrody w Konkursie Wieńców Dożynkowych zostały ufundowane przez Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. Oczywiście nie zabrakło gości: w tym gronie widzieliśmy poseł na Sejm RP Józefę Szczurek – Żelazko oraz radnego województwa małopolskiego, Wojciecha Skrucha. – Wszelkie dobra naszej gminy Bełda dzielił sprawiedliwie – zapewniał podczas przekazania częstowania chlebem wypieczonym z tegorocznego ziarna, wójt Kozłowski. Podczas dożynek nie zabrakło atrakcji dla dzieci i młodzieży, występów artystycznych, licznych stoisk gastronomicznych i wystawienniczych.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .